Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„A jak zdrowo żyć?” Warsztaty z przyrodnikiem Łukaszem Łuczajem

Facebook Twitter

Zajmuje się roślinami, naukowo i hobbystycznie. Produkuje (na niewielką skalę) mieszanki do zakładania łąk kwietnych i prowadzi warsztaty dzikiej kuchni. O jednym i drugim opowie w raciborskiej bibliotece.

Jak zdrowo żyć?

To pytanie, które często słyszymy, sami je zadajemy i szukamy na nie odpowiedzi. Jak odnaleźć tę równowagę, kiedy towarzyszy nam nieustanny pośpiech, brak czasu, a nasze życie jest dalekie od życia w zgodzie z naturą? To pytanie zadaje również Łukasz Łuczaj, miłośnik kwiatów i roślin w ogóle, botanik. Zajmuje się naukowo etnobotaniką – dokumentacją tradycji użytkowania roślin na świecie oraz botaniką użytkową. Zajmuję się też etnomykologią. Na co dzień tworzy swój Dziki Ogród i pracuje jako wykładowca w Instytucie Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Rzeszowskiego. Produkuje (na niewielką skalę) mieszanki do zakładania łąk kwietnych. No i prowadzi warsztaty dzikiej kuchni.

Książki Łukasza Łuczaja są już dostępne w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12 a z ich autorem będzie można się spotkać już 8 października na warsztatach na temat łąk kwietnych. Zajęcia o godz.10.30.

Zapisy na warsztaty przyjmowane są w sekretariacie biblioteki przy ul. Kasprowicza 12 lub pod numerem telefonu 324153724 wew. 22. Liczba miejsc ograniczona.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj