Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

A jeśli w święta na narty, to pamiętajcie o zasadach na stoku

Facebook Twitter

Jeśli warunki na to pozwolą, świąteczne kalorie można spalić na stoku. Ośrodki w Beskidach ruszyły i zapraszają do siebie miłośników białego szaleństwa. A my przypominamy o zasadach bezpieczeństwa, jakie obowiązują na stoku.

Dekalog narciarza to coś, o czym każdy powinien pamiętać. Zasada nr 1: zachowywać się tak, by nie stwarzać zagrożenia dla innych. Trzeba dostosować szybkość i sposób jazdy do swoich umiejętności, rodzaju i stanu trasy, warunków atmosferycznych oraz natężenia ruchu.

Narciarz nadjeżdżający od tyłu musi wybrać taki tor jazdy, aby nie spowodować zagrożenia dla narciarzy znajdujących się przed nim. Można wyprzedzać, ale pod warunkiem, że zostawi się wystarczająco dużo przestrzeni wyprzedzanemu na wykonanie przez niego wszelkich zamierzonych lub niezamierzonych manewrów. Zawsze warto się rozejrzeć wokół, aby upewnić się, że planowany manewr nie będzie niebezpieczny dla innych.

Należy unikać zatrzymywania się na trasie zjazdu w miejscach zwężeń i miejscach o ograniczonej widoczności. Po upadku trzeba usunąć się z toru jazdy możliwie jak najszybciej. Podchodzić lub schodzić na nogach można wyłącznie skrajem trasy. Trzeba stosować się do znaków narciarskich i oznaczeń tras, w razie wypadku narciarz ma obowiązek udzielić poszkodowanym pomocy, a w razie takiej sytuacji trzeba podać swoje dane osobowe.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2023