Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

A może tak usiąść przed dużym ekranem? Teatr w Rybniku poleca

Facebook Twitter

W środę (16.09.) "Sen nocy letniej” Szekspira, retransmisja spektaklu z cyklu Nationale Theatre Live, w czwartek (17.09.) zaś "Noc w Luwrze" i dzieła Leonarda da Vinci. Kto ma ochotę na sztukę przez duże S?

fot.onkelglocke/pixabay.com

16.09.2020, godz.18.00, W.Szekspir „Sen nocy letniej” – retransmisja spektaklu z cyklu Nationale Theatre Live (polskie napisy)

W tej adaptacji najsłynniejszej szekspirowskiej komedii romantycznej główną rolę zagrają Gwendoline Christie, znana z roli Brienne z Tarthu w serialowej ekranizacji powieści George’a R.R. Martina, Gra o tron oraz Oliver Chris.Nicholas Hytner (reżyser przezabawnej, brawurowej komedii Człowiek dwóch szefów czy rockowego, uwspółcześnionego Juliusza Cezara) porywa widzów do szekspirowskiego lasu spowitego mgłą i światłem księżyca. Czekają tam na Was bohaterowie Snu nocy letniej i szykują iście szaloną przygodę! Bridge Theatre w Londynie zamieni się w świat z sennych marzeń, pełen latających wróżek, nieprzeniknionych mgieł i światła księżyca. W zaczarowanym lesie dojdzie do niezwykłego spotkania. Na drodze dwóch par nieszczęśliwych kochanków oraz trupy aktorskiej staną Król i Królowa bajkowej krainy. Magiczna królewska para nie zawaha się wtrącić w losy śmiertelników.

17.09.2020, godz.18.00, „Leonardo da Vinci. Noc w Luwrze” – seans filmowy z cyklu „Wystawa na Ekranie”

„Wystawa na Ekranie” („Exhibition on Screen”) to prezentacja kolekcji najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na całym świecie. Na dużym ekranie, w znakomitej jakości obrazu HD są pokazane wystawy tematyczne, uchwycone w specjalny, dostosowany do warunków kinowych sposób. Arcydzieła malarstwa, rzeźby i grafiki będzie można oglądać na kinowym ekranie z różnych perspektyw, zaś wędrówce po salach galeryjnych i muzealnych towarzyszą historie dzieł, biografie artystów, wypowiedzi ekspertów analizujących styl i technikę obrazów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023