Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Aby jedni mogli świętować, drudzy muszą pracować

Facebook Twitter

Strażacy, policjanci, lekarze, pielęgniarki, strażnicy miejscy, ratownicy medyczni, energetycy, czy miejskie służby - oni pracują 365 dni w roku. To im zawdzięczamy to, że możemy spokojnie zasiąść do świątecznego stołu. Radio 90 wspólnie z Fundacją ArtGroup chce im podziękować!

Skąd pomysł na taką akcję? Mówią Mateusz Greloch i Mateusz Gaborek z Fundacji ArtGroup:

Ludzie przed świętami biegają, robią zakupy, stresują się. Dla wielu z nich stres kończy się w momencie, kiedy siadają do wigilijnego stołu z rodziną, ze znajomymi. Są też ludzie, dla których dopiero ten okres świąteczny rozpoczyna się w momencie przyjścia świąt. Oni pomimo tego, że chcieliby spędzić te święta z rodzinami, to niestety muszą zostać w pracy. Być może za pewnie przyjmujemy sobie pewne kwestie, że woda w kranie poleci, będzie ciepło w domu, światło będzie świeciło nad wigilijnym stołem, że ktoś będzie patrolował ulice, jak zadzwonię pod 112 to dyspozytor będzie czekał. Stwierdziliśmy, że te osoby, pomimo tego, że tam są, są bardzo niewidoczne dla społeczeństwa.

To są ich wyrzeczenia, ich poświęcenie. A my możemy tylko być im wdzięczni za pewność, którą nam dają, nie tylko w święta.

Do akcji włączył się Urząd Miasta w Rybniku. Mówi Agnieszka Skupień rzecznik magistratu:

To, że możemy czuć się bezpiecznie, zawdzięczamy wielu służbą. To, że wtedy, kiedy coś dzieje się złego, możemy pojechać do lekarza, bo wtedy ktoś w tym czasie pracuje, wtedy kiedy my świętujemy. Jeżeli czujemy się w jakikolwiek sposób zagrożeni, możemy zadzwonić na policję, na straż miejską, ale to jest obarczone tym, że Ci ludzie zostali tego dnia w pracy, pozostawili swoje rodziny. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do tego, by wejść na stronę www.pokojnaswieta.pl i podziękować służbom za to, co wydaje się oczywiste. Zwykle nie dziękujemy sobie na co dzień za pracę, którą wykonujemy, ale praca tych służb jest na tyle szczególna, że warto to zrobić w tym szczególnym czasie.

Dla większości z nas jest to oczywiste, że aby miasto mogło funkcjonować, służby muszą pracować. Podziękowanie im przed świętami, czyli kolejnym czasem, kiedy będą oni pracować i dyżurować to doskonały pomysł – mówi Prezydent Rybnika Piotr Kuczera:

Myślę, że dzisiaj jest fantastyczna możliwość podziękowania w taki sposób niecodzienny, może nie bezpośrednio, jeżeli ktoś ma okazję, to na pewno to uczyni, ale za pośrednictwem tej strony jest to moment takiej refleksji i pokazania, że dlatego tak radośnie świętujemy, bo czujemy się bezpiecznie, a za tym bezpieczeństwem stoją inni ludzie. Za to publicznie dziękuję!

Podziękować można na stronie www.pokojnaswieta.pl.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj