Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Adam Gorol w Radiu 90: Za nami trudny sezon, przed nami nowe wyzwania

Facebook Twitter

Brązowe medale wywalczyli w zakończonym kilka dni temu sezonie siatkarze Jastrzębskiego Węgla. W decydujących o zajęciu trzeciego miejsca spotkaniach, trzykrotnie pokonali Wartę Zawiercie.

Medal cieszy, tym bardziej, że to był trudny sezon dla zespołu – mówił poranny gość Radia 90, prezes Jastrzębskiego Węgla, Adam Gorol:

Łatwo nie było, każdy sezon jest trudnym sezonem, ten sezon nie był dla nas stabilny pod względem kadrowym. Zdobyliśmy brązowy medal to dla nas cenne trofeum.

Radio 90: Wie Pan, że mówi się w kraju „brązowe Jastrzębie”? Bo to już kolejny brązowy medal Jastrzębskich siatkarzy?

Ja na to patrzę przez pryzmat moich trzech sezonów funkcji prezesa zarządu. Rzeczywiście dwa brązowe medale i uważam, że to dobry wynik, ale oczywiście czas to zmienić.

Siatkarze z Jastrzębia mieli szanse na walkę o złoto, ale nie potrafili sobie poradzić w półfinale ONICO Warszawa:

Bardzo szkoda, była wielka szansa po tak dobrych meczach ze Skrą Bełchatów, wiadomo, że to wielka marka, wielki zespół, zawsze trudny, wygraliśmy w bardzo dobrym stylu, byliśmy na bardzo dobrej pozycji startowej w walce o ten finał. Wygraliśmy w Warszawie, wydawało się, że jesteśmy bardzo blisko, była możliwość rozstrzygnięcia no niestety, czegoś zabrakło.

Na dogłębne analizy przyjdzie jeszcze czas – dodaje prezes Gorol, a klubie myślą już o nowym sezonie. Z zespołem żegna się 6 zawodników, wśród nich kapitan Grzegorz Kosok. Kto w ich miejsce?

W mediach pojawiają się nazwiska tylko ja bym prosił o uszanowanie kolejności podawania do publicznych wiadomości informacji o nowych transferach. W najbliższym czasie klub sportowy Jastrzębski Węgiel, ogłosi w komunikatach nowych zawodników, z którymi teraz finalizujemy kontrakty.

Radio 90: Vindeho, Vigrass o tych nazwiskach się mówi m.in.

Mówi się o tych nazwiskach i to tak może być. Proszę o chwilę cierpliwości musimy pewne sprawy formalne dokończyć, natomiast trzon zespołu pozostaje.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że do zespołu mogą dołączyć między innymi środkowi Gładyr i Vigrass oraz rozgrywający Vindeho. To potrzebne wzmocnienia, bo klub będzie walczył w przyszłym roku także w kwalifikacjach Ligi Mistrzów. Czy po problemach sprzed kilku lat sytuacja finansowa Jastrzębskiego Węgla ustabilizowała się?

Sytuacja klubu na szczęście już jest stabilna, wyszliśmy z tej trudnej sytuacji, która dotknęła klub 3 lata temu. Dzisiaj pozostały, że tak powiem kosmetyczne sprawy także jesteśmy z tego powodu bardzo szczęśliwi.

Radio 90: O co Jastrzębski Węgiel zagra w przyszłym sezonie?

Na pewno będziemy grać o medale, chcielibyśmy zagrać o finał.

Cała rozmowa z porannym gościem:

Rozmawiał Robert Krzyżaniak.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024