Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Adam Małysz wyrzeźbiony na nowo. Z czekolady!

Facebook Twitter

W Beskidach są dwa miejsca, w których każdy miał wykonane zdjęcie. To kolej linowa na Czantorię i... Adam Małysz z czekolady – to figura w Wiśle. Niebawem pojawi się tam jego odświeżona wersja.

Czekoladowy Adam Małysz pojawił się w holu budynku Domu Zdrojowego w Wiśle w 2001 roku.

Był to dar Stowarzyszenia Cukierników RP – w trakcie największych sukcesów skoczka. Sześć lat później figura przeszła pierwszą i jedyną jak do tej pory renowację.

Lata lecą, a czas już wbił swoje zęby w czekoladę – mówi Tadeusz Papierzyński z referatu promocji w Wiśle.

Tadeusz Papierzyński: Ponad 20-letnia czekolada, więc ta rzeźba nie wygląda już dobrze, już się mocno kruszy i zaczyna sypać. I na to też zwracają ludzie uwagę. Bo tak naprawdę to jest miejsce, które tłumy turystów odwiedza. Każdy, kto przyjeżdża do Wisły, chce tego czekoladowego Adama Małysza zobaczyć, więc przychodzi do hallu Domu Zdrojowego, żeby podejrzeć tą rzeźbę. I coraz częściej się słyszy, że już to wygląda kiepsko, już się ta rzeźba sypie. Zresztą Adam, który tutaj był też jakiś czas temu wspólnie z burmistrzem, nawet doszli do wniosku, że tą rzeźbę trzeba zlikwidować, że to już tak słabo wygląda.

W mieście postanowiono, że tak popularna figura, nie może zniknąć. Adam Małysz będzie z czekolady wyrzeźbiony na nowo.

Tadeusz Papierzyński: Ta rzeźba, która jest teraz, już nie nadaje się do renowacji. To już tak naprawdę trzeba będzie za jakiś czas niestety zlikwidować. Udało nam się namówić cukiernika Damiana Wiśniewskiego, który jest mistrzem rzeźby, a który na co dzień też pracuje w naszej cukierni „u Janeczki” w Wiśle. Udało nam się go namówić na nową rzeźbę. On był na kilku spotkaniach i wspólnie ustaliliśmy, że robimy Adama Małysza od nowa. Damian spotkał się też z samym Adamem Małyszem, gdzie pewne kwestie ustalali. Będzie to nowa figura, Adam w zupełnie innej pozycji niż ta obecna rzeźba. Nadal natomiast będzie to rzeźba z czekolady, choć już nie będzie z białej czekolady. Adam tym razem będzie w pełnym kolorze.

Dodajmy, że pierwowzór został wykonany z bloku białej czekolady o łącznej masie 330 kilogramów. Nowa figura ma być gotowa na majówkę.

Adam Małysz

Adam Małysz w hallu Domu Zdrojowego fot. UM Wisła


Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 czerwca 2023