Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

„Adamowicz” w „Ciasnej”. Zobacz wystawę w Jastrzębiu

Facebook Twitter

We wtorek (14.01.) mija rocznica zamordowania prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Z tej okazji galeria "Ciasna" zaprasza na wystawę fotografii Bogdana Kizło.

fot.B.Kizło / jastrzebie.pl

Zdjęcia zostały zrobione w latach 2005-2018. Jak przyznaje autor, ich celem było obiektywne przedstawienie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Kizło nie ukrywa, że chętnie fotografuje to co go otacza, a najchętniej wydarzenia polityczne.

Autor wystawy, urodzony w 1957 roku, ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych, wydział fotografii artystycznej w Gdyni Orłowie. Następnie przez 4 lata pracował jako nauczyciel fotografii. W roku 2015 wstąpił do Stowarzyszenia Pomorskie Towarzystwo Fotograficzne, a w roku 2018 został wiceprezesem SPTF.

Moim nauczycielem i idolem był Roman Joachimowski, z którym później pracowałem, a inspiracją na przełomie lat 70 i 80-tych było dla mnie bardzo prężnie działające Gdańskie Towarzystwo Fotograficzne. Od roku 2003 zacząłem na nowo odkrywać tajniki fotografii, w tym cyfrowej. Fotografuję to, co mnie otacza, a najchętniej wydarzenia polityczne

– powiedział Bogdan Kizło.

Wystawa będzie trwać od 15 stycznia do 7 lutego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 lipca 2020