Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Afera pedofilska: uczniowie z klasy sportowej zostali objęci opieką psychologa

Facebook Twitter

Psycholog objął opieką chłopców, którzy mogli zostać wykorzystywani seksualnie przez swojego trenera - dowiedziało się Radio 90. Afera pedofilska została ujawniona w minionym tygodniu. Trenerowi postawiono już cztery zarzuty, jednak prokuratura nie ujawnia, czy mężczyzna przyznał się do winy.

Jak powiedziała Radiu 90, prokurator Ewa Świątkowska-Stec, to trudna i delikatna sprawa. Specjalną opieką trzeba teraz objąć osoby poszkodowane. W pomoc zaangażowały się także władze miasta.

Uczniowie wodzisławskiego Gimnazjum nr 2, bo tam działa klasa sportowa, otrzymali pomoc – zapewniła nas Barbara Chrobok, rzecznik wodzisławskiego magistratu. – Ten klub działał jako stowarzyszenie, więc nie jest to klub miejski, ale my oczywiście nie pozostaliśmy obojętni w tej sprawie. Prezydent natychmiast wezwał dyrektora Gimnazjum nr 2, tam te dzieci się kształciły i tam w tej szkole odbywała się większość treningów. Prezydent udzielił wsparcia finansowego, by objąć te dzieci pomocą psychologa zewnętrznego. Naszym zadaniem jest doprowadzić do tego, by te dzieci czuły się bezpieczne, by dobro tych dzieci w przyszłości było jak najlepsze, dlatego zdecydowaliśmy się na pomoc psychologa z zewnątrz.

Jak udało nam się dowiedzieć, opieką wodzisławskich gimnazjalistów zajmą się psycholodzy z Rybnika. Klasa sportowa będzie działała nadal – dodaje Barbara Chrobok:

To już do rodziców należała decyzja, czy chcą dalej dzieci kształcić, czy chcą, by dzieci realizowały swoją pasję. Otrzymaliśmy zapewnienia rodziców, że dalej będą się kształcić sportowo. Mamy informację, że jest zmiana trenera, chcemy też zorganizować wyjazd integracyjny już z nowym trenerem, tak, by oni zintegrowali się ponownie. Oczywiście w tym wyjeździe wezmą udział także rodzice.

Jak ustaliła wodzisławska prokuratura, poszkodowani to chłopcy w wieku 13 i 14 lat. Podejrzany 35 letni trener Sebastian S. usłyszał w sumie cztery zarzuty, w tym zarzut dopuszczenia się innych czynności seksualnych wobec małoletnich chłopców. Do wykorzystywania miało dochodzić przed treningami i po nich oraz podczas wyjazdów szkoleniowych, organizowanych przez klub.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj