Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Afera pedofilska w klubie sportowym. Pokrzywdzonych co najmniej siedmiu chłopców

Facebook Twitter

Afera pedofilska w jednym z wodzisławskich klubów piłkarskich. W czwartek (28.02.) Sąd Rejonowy w Wodzisławiu tymczasowo aresztował trzydziestokilkuletniego trenera. Pokrzywdzonych jest co najmniej siedmiu chłopców, do molestowania dochodziło w ciągu ostatnich czterech lat.

Afera wybuchła w poniedziałek (25.02.) kiedy to grupa rodziców zgłosiła się na policję, by złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Z prokurator Ewą Świątkowską-Stec z wodzisławskiej prokuratury rozmawiał Arkadiusz Żabka:

Sprawa dotyczy grupy chłopców w wieku 13 i 14 lat. Pod zarzutem stanął trener jednej ze szkółek piłkarskich działających na terenie Wodzisławia Śląskiego. Trenerowi zarzucamy dopuszczenie się innych czynności seksualnych wobec małoletnich chłopców poniżej 15 roku życia w związku z nadużyciem stosunku zależności i zaufania wobec trenera.

Radio 90: Gdzie dochodziło do wykorzystywania? Na treningach, na obozach?

W różnych miejscach. Również na treningach – po i przed. Jak i na obozach, które były organizowane przez klub i tam też dochodziło do tych czynności seksualnych.

Trener usłyszał na razie cztery zarzuty. Pokrzywdzonych jest jednak co najmniej siedmiu chłopców. Prokuratura nie ujawnia, czy trener przyznaje się do winy.

Afera pedofilska – czytaj więcej – kliknij

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj