Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Agencja towarzyska rozbita. Zatrzymano mieszkańca powiatu cieszyńskiego

Facebook Twitter

Mieszkaniec powiatu cieszyńskiego zatrzymany za prowadzenie agencji towarzyskiej. Sprawie od zeszłego roku przyglądali się śledczy z Bielska-Białej, bo to właśnie tam się mieściła.

Policjanci i strażnicy graniczni trafili na trop działającej w jednej z bielskich dzielnic agencji towarzyskiej. Według uzyskanych przez nich jeszcze w ubiegłym roku informacji, w prywatnym budynku na przedmieściach, kilkuosobowa grupa przestępcza miała ułatwiać oraz czerpać korzyści majątkowe z uprawniania prostytucji przez inne osoby. Proceder został tak zorganizowany, aby ułatwiać trudniącym się dobrowolnie nierządem kobietom oferowanie usług seksualnych.

Funkcjonariusze w czasie śledztwa stwierdzili, że kierującym o przestępczym procederem jest 44-latek z powiatu cieszyńskiego. Według uzyskanych informacji, mężczyźnie pomagali 45-latek i 31-latka z Bielska-Białej. Od ubiegłego roku zbierany był materiał dowodowy przeciwko sutenerom. W agencji dobrowolnie pracowało od kilku do kilkunastu kobiet.

W niedzielę (21.02.) wczesnym porankiem policjanci i strażnicy graniczni zatrzymali całą trójkę w miejscach ich zamieszkania. Podczas przeszukania w mieszkaniu 45-latka policjanci znaleźli także marihuanę. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie wszyscy zostali doprowadzeniu do prokuratury. Tam usłyszeli zarzuty. Grozi kara nawet 5 lat więzienia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj