Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Agresor w rękach raciborskich policjantów

Facebook Twitter

Na swoim koncie ma między innymi napaść na policjantów z nożem w ręku. Raciborscy mundurowi zatrzymali 56-latka, który od dawna jest z prawem na bakier.

Jak informują stróże prawa, w minioną niedzielę (03.07.) interweniowali w jednym z mieszkań przy ulicy Osiedleńczej w Raciborzu. Patrol na miejscu zastał awanturującego się mężczyznę, który był również agresywny wobec interweniujących policjantów, nie reagował na polecenia, by odłożył trzymany w ręku nóż, groził im i znieważał oraz zmuszał do odstąpienia od czynności, naruszając także ich nietykalność. Dodatkowo obiecywał mundurowym 2 tysiące złotych w zamian za to, by go wypuścili.

Napastnik szybko został obezwładniony i trafił do policyjnego aresztu. W czasie interwencji stróże prawa ustalili, że mężczyzna nękał również swoich sąsiadów, groził im i obrażał. Jak się okazało, złamał tym samym prawo, ponieważ nie stosował się do wyroku sądu dotyczącego zakazu zbliżania się. 56-letni mieszkaniec Raciborza usłyszał łącznie 7 zarzutów.

Wczoraj (6.07.) sąd, na wniosek raciborskich śledczych, podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. Teraz agresywnemu mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Czytaj takze:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj