Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Airport Katowice podsumował pierwszy kwartał

Facebook Twitter

Światowa pandemia koronawirusa ma ogromny wpływ na wszystkie dziedziny gospodarki, także na transport lotniczy

Jak w dobie epidemii, gdy wstrzymano pasażerski ruch radzi sobie nasze lotnisko, Airport Katowice? Samoloty nadal startują i lądują, ale nie te z pasażerami. Firma podała statystyki za pierwszy kwartał tego roku. Ruch pasażerski w styczniu i lutym odbywał się zgodnie z założeniami i był nawet większy niż w analogicznym okresie 2019 roku. Załamanie przyszło w marcu po wprowadzeniu zakazu i przełożyło się na ogólny wynik. Łącznie w pierwszym kwartale obsłużono blisko 652 tysiące pasażerów, to o ponad 8 procent mniej niż w ubiegłym roku.

Dalsze prognozy nie są optymistyczne, władze lotniska zakładają, że ruch pasażerski w Pyrzowicach zmniejszy się o ponad połowę w porównaniu z minionym rokiem, kiedy odprawiono 5 i pół miliona podróżnych.

Port lotniczy cały czas realizuje jednak przewozy towarowe, one są dozwolone. Po styczniowym spadku, spowodowanym sytuacją w Chinach, w marcu odnotowano tu duży wzrost. W pierwszym kwartale roku na lotnisko przywieziono łącznie to ponad 4 tysiące 800 ton towarów, to liczba porównywalna z minionym rokiem.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj