Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Akademia Piłkarska SJZ szlifuje damskie, piłkarskie talenty. Chcesz się zgłosić?

Facebook Twitter

Akademia Piłkarska SJZ prowadzi nabór nowych zawodniczek. Mile widziane są zarówno dziewczynki, które grały już w piłkę, jak i całkowite nowicjuszki.

Akademia Piłkarska SJZ

Dziewczyny z Jastrzębia grają w piłkę nożną. Akademia Piłkarska SJZ podsumowała ostatni sezon. Gra tu najstarszy rocznik w śląskiej lidze juniorek. To zawodniczki roczników 2009-2011, które swoją forma na boisku zaskoczyły kilka topowych drużyn. Obecnie w klubie trenuje 60 piłkarek w 4 grupach. Wśród nich Maja i Paulina:

Mój brat gra w piłkę i stwierdziłam, że może mi też się to spodoba. (…) To jest piękny sport (…) Uczy radzenia sobie z emocjami, odwagi.

Piłka nożna stała się też pasją Soni, Zuzi i Leny:

Dziewczyny z Akademii Piłkarskiej SJZ trenują trzy razy w tygodniu. Do tego dochodzą mecze rozgrywane w weekendy. Właśnie tę dyscyplinę poleca trener, Krzysztof Hunt:

Krzysztof Hunt: Przede wszystkim kształtuje na pewno charakter. Piłka nożna kształtuje charakter, bo to jest gra zespołowa, która bazowała na mężczyznach, czyli twarda gra, ale tutaj dziewczyny i kobiety pokazują, że piłka nożna tak naprawdę to jest sport dla kobiet. Mamy też grupy młodzieżowe, które rywalizują z chłopakami i zajęły drugie miejsce, czyli wicemistrzostwo w podokręgu rybnickim w młodziczkach. My zapraszamy każdą dziewczynę, w każdym wieku, czy to jest dziewczyna początkująca, czy któraś miała przygodę z piłką.  Każda dziewczyna jest mile widziana, nie ma żadnej selekcji, przyjmujemy każdą dziewczynę i rozwijamy akademię do przodu.

Krzysztof Hunt, trener Akademii

Jakie rady mają Maja i Paulina dla dziewczyn, które myślą o graniu w piłkę?

Akademia Piłkarska SJZ szkoli dziewczynki od 4 roku życia. Życzymy im sukcesów!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 lipca 2024