Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla opuszcza Żory

Facebook Twitter

Coraz bliżej przenosin Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla do Jastrzębia. Przypomnijmy, od trzech lat młodzi siatkarze szkolą się w Żorach. Taka była decyzja jeszcze poprzednich władz klubu. Teraz mają wrócić na Szeroką do historycznego dla klubu obiektu, który jest obecnie modernizowany.

Mówi prezes Jastrzębskiego Węgla, Adam Gorol:

W chwili obecnej jesteśmy na etapie przebudowy hotelu, będzie to hotel zbudowany na bazie dotychczasowego naszego obiektu. Będzie miał 25 pokoi dwuosobowych z łazienkami.

Radio 90: O ile więcej?

Koło 30%, 40 nawet bym powiedział, ale przede wszystkim w wyższym standardzie. Będzie inwestować w infrastrukturę związaną z odnową biologiczną, przebudowana będzie hala sportowa, popularny kurnik na zasadzie takiej, że będzie wyburzona trybuna i powstaną w tym miejscu dwa boiska do treningów także te warunki będą istotnie ulegały poprawie.

Młodzi siatkarze muszą także gdzieś się uczyć:

Jesteśmy na etapie finalizowania z Panią prezydent miasta Jastrzębia obiektu tymczasowego na rok, gdzie będzie utworzona nasza Niepubliczna Szkoła Mistrzostwa Sportowego, natomiast jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to już na Szerokiej, przy hali sportowej powstaną sale lekcyjne nowe i wszystko będzie w jednym miejscu.

Radio 90: Czyli nowa szkoła?

Można to tak powiedzieć, będzie obiekt szkolny, sala treningowa, główna hala dwu boiskowa, hotel, strefa odnowy biologicznej, można powiedzieć już taki fajny kompleks.

Prezes Gorol, ma świadomość, że tylko nieliczni zawodnicy wyszkoleni w Akademii Talentów, będą mieli szansę by później trafić do pierwszego zespołu:

Oczywiście taki jest cel, ale jak spojrzymy na ostatnie lata to zaledwie Kuba Popiwczak w tej drodze się odnalazł, natomiast tutaj trzeba powiedzieć, że jeżeli Jastrzębski Węgiel, jak ten klub PlusLigowy chce walczyć ciągle o strefę medalową, o europejskie puchary to między akademia, a tym poziomem to jest przepaść, dlatego mój plan jest taki, żeby budować taką strukturę klubów satelitarnych na poziomie II, I ligi będą mogły Ci zawodnicy się ogrywać, a te jednostki później trafiać do naszego zespołu PlusLigowego.

W całej „układance” brakuje klubu pierwszoligowego, bo przypomnijmy zespół Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla występuje w II lidze:

Awans drugiej ligi do pierwszej jest jedno z rozwiązań, ale nie ukrywam, że prowadzimy rozmowy z klubem z Rybnika i te rozmowy są w toku. Dzisiaj trudno powiedzieć jaki będzie rezultat, ale ja wierzę w to, że współpraca będzie nawiązana i może to jest ta właściwa droga. I liga to jest to ogniwo, które wypełni, które nam pozwoli budować tak perspektywicznie na przyszłość.

Jeżeli doszło by do podpisania umowy z Volleyem Rybnik, to właśnie zawodnicy tego klubu mieli by wywalczyć awans do pierwszej ligi, a zespół stałby się bezpośrednim zapleczem PlusLigowego Jastrzębskiego Węgla. Półki co to na razie plany, ale jak najbardziej realne.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj