Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Akademia Talentów powróciła do Jastrzębia-Zdroju [WIDEO]

Facebook Twitter

Po czterech latach Akademia Talentów wróciła do Jastrzębia-Zdroju. Mowa o młodych siatkarzach, którzy szkolą się pod okiem trenerów i odnoszą sukcesy w kraju.

Miejscem, gdzie utalentowana młodzież trenowała była przez kilka lat hala w dzielnicy Szeroka, dawny obiekt pierwszego zespołu jastrzębskich siatkarzy. Później decyzją byłych władz klubu, akademię przeniesiono do Żor, teraz wróciła do Jastrzębia-Zdroju. Zapowiadał to na naszej antenie prezes Jastrzębskiego Węgla, Adam Gorol:

Akademia Talentów została stworzona w Jastrzębiu, funkcjonuje w ramach misji społecznej Jastrzębskiej Spółki Węglowej i wspólnie podjęliśmy decyzję, żeby zagospodarować nasz obiekt w Szerokiej. Z drugiej strony jest to Jastrzębie – Zdrój, czyli miasto, gdzie ta Akademia Talentów powstała, funkcjonowała jakiś czas, odnosiła sukcesy i taka zapadła decyzja i ten projekt realizujemy.

 

W Szerokiej, przy dawnej hali udało się wyremontować i rozbudować bursę, w której mieszkają młodzi siatkarze. Na remont czeka jeszcze sama hala, docelowo ma tam także powstać szkoła, w której będą się uczyli. A ten rok szkolny dzieci i młodzież z Akademii Talentów spędzą w Szkole Mistrzostwa Sportowego przy ulicy Kusocińskiego. W minioną niedzielę (8.09.) uroczyście zainaugurowano tam rok szkolny.

Przypomnijmy, że jednym z najbardziej znanych wychowanków Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla jest libero Jakub Popiwczak. W październiku 23- letni siatkarz rozpocznie swój ósmy z rzędu sezon w PlusLidze w barwach Jastrzębskiego Węgla.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 maja 2022