Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Akcja „Bezpieczny pieszy” w Gliwicach. Do nocy wzmożone działania na drogach

Facebook Twitter

Uwaga kierowcy w Gliwicach, dziś (23.05.) do godziny 22.00 policjanci prowadzą na terenie miasta oraz powiatu działania pod nazwą "Bezpieczny Pieszy". Zwracają szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też przyglądają się pieszym, czy ci też nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.

Jak zaznaczają stróże prawa – policjanci niekoniecznie będą wcześniej widoczni, w pracy bowiem wykorzystują również drony, które z wysokości rejestrują sprawców wykroczeń. Warto zatem stosować się do obowiązujących zasad. W działaniach wykorzystywany jest sprzęt rejestrujący obraz.

Przypominamy, za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych lub wchodzącemu na to przejście zapłacimy 1500 zł. Taki sam mandat grozi kierującemu pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną i nie ustąpi pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża. 1500 zł zapłaci również kierujący, który wyprzedzi inny pojazd na przejściu dla pieszych, na którym ruch nie jest kierowany lub bezpośrednio przed tym przejściem. Taki sam mandat otrzyma kierowca za omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców i pieszych. Tylko przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w połączeniu z rozsądkiem i rozwagą, mogą nas ustrzec przed kalectwem lub utratą życia. A odpowiedzialność za bezpieczeństwo spoczywa na wszystkich użytkownikach drogi.

– przypominają policjanci.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj