Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Akcja „Bezpieczny przejazd”: pamiętacie pięć żelaznych zasad przejeżdżania przez tory?

Facebook Twitter

Akcja PKP PLK "Bezpieczny przejazd" po raz kolejny w Rybniku. Na ruchliwym przejeździe kolejowym kolejarze edukowali kierowców jak zadbać o właśnie bezpieczeństwo.

Akcja PKP PLK „Bezpieczny przejazd” w Rybniku

Rozpoczęły się wakacje, PKP PLK przypomina o tym, jak bezpiecznie poruszać się na przejazdach kolejowo-drogowych
Jedną ze swoich akcji zorganizowali w Rybniku Niedobczycach na przejeździe na ulicy Górnośląskiej, gdzie przypominali kierowcom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Dzień dobry. Polskie Linie Kolejowe przeprowadzają taką akcję Bezpieczny Przejazd. Ma ona na celu pokazania kierowcom, że nie wolno wyjeżdżać na światłach jak migają.

O czym powinni pamiętać kierowcy? Mówi Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP PLK:

Katarzyna Głowacka: Pięć żelaznych zasad: kiedy zbliżamy się do przejazdu kolejowo-drogowego, należy zwolnić i zachować szczególną ostrożność. Nie wjeżdżamy na przejazd, kiedy nie ma możliwości zjazdu z niego, nie wjeżdżamy na przejazd, kiedy opadają rogatki, nie omijamy slalomem zamkniętych półrogatek, a także bezwzględnie zatrzymujemy się przed znakiem stop. Kiedy jesteśmy świadkami niebezpieczeństwa albo sami uczestniczymy w niebezpiecznym zdarzeniu korzystamy z żółtej naklejki, która znajduje się na każdym przejeździe kolejowo drogowym.

Katarzyna Głowacka, rzeczniczka PKP PLK

Statystyki nie są najlepsze, choć z roku na rok jest coraz lepiej – dodaje Piotr Zygoń, Zastępca Dyrektora ds. Technicznych Zakładu PLK w Tarnowskich Górach:

Piotr Zygoń: Przepisy drogowe łamiemy i niestety wjeżdżamy na przejazdy, tak, tak się trafia…

Radio 90: Bo się spieszymy?

Piotr Zygoń: Jest to też podyktowane tym, że się spieszymy niejednokrotnie, a jeszcze zdążymy przejechać, bo dopiero zaczęło mrugać, to zdążę przejechać. Niestety, mruganie czerwonych świateł mówi jednoznacznie, że mamy się zatrzymać. Od 2018 roku taką akcję prowadzimy jako Polskie Linie Kolejowe S.A. Ponad sześć tysięcy zgłoszeń mamy, a ponad tysiąc zgłoszeń było zatrzymania pociągów. Równoważne to jest z tym, że  tysiąc zatrzymań pociągów, to jest ponad tysiąc sytuacji uratowania ludzkich żyć.

Piotr Zygoń, Zastępca Dyrektora ds. Technicznych Zakładu PLK w Tarnowskich Górach

Zdjęcia z akcji „Bezpieczny przejazd”:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024