Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Akcja jastrzębskiej policji: wyłapali kierowców, którzy jeżdżą autami bez prawka

Facebook Twitter

Za jazdę bez uprawnień można zapłacić nawet do 30 000 złotych. nie wszystkich to jednak odstrasza, pokazała to wczorajsza (13.05.) akcja jastrzębskiej policji, wśród zatrzymanych jest także Włoch.

Akcja jastrzębskiej policji
fot. Policja Jastrzębie

Najpierw w ręce policjantów z jastrzębskiej drogówki na ulicy Stodoły wpadł 20-letni Włoch. Młody mężczyzna mieszka w Jastrzębiu-Zdroju i już po raz drugi w tym roku pozwolił sobie na jazdę bez uprawnień.

Kilka godzin później na ulicy Pszczyńskiej nieodpowiedzialny kierujący został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego. Mężczyzna kierował oplem, nie stosując się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, obowiązującego do maja 2026 roku.

O północy na ulicy Pszczyńskiej mundurowi zatrzymali do kontroli Alfę Romeo. Podczas kontroli wyszło na jaw, że oprócz braku uprawnień do kierowania pojazdami mężczyzna popełnił również inne wykroczenie. Pojazd, którym się poruszał, nie posiadał ważnych badań technicznych. Za to przewinienie na mieszkańca Jastrzębia-Zdroju policjanci nałożyli mandat karny oraz zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

Wszystkie te sprawy znajdą swój finał w sądzie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj