Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Akcja kontrterrorystów w Raciborzu

Facebook Twitter

Areszt za uprawę konopi indyjskich i posiadanie znacznej ilości narkotyków. Najbliższe miesiące spędzi za kratkami 34-letni mieszkaniec Gliwic, który został zatrzymany przez raciborskich stróżów prawa.  W budynku przy ul. Brzeskiej mundurowi znaleźli hodowlę konopi oraz 600 działek dilerskich marihuany. Mężczyzna decyzją sądu trafił do aresztu. Grozi mu 10 lat więzienia.

Sprawa zaczęła się od wezwania do próby samobójczej, na ulicę Brzeską w Raciborzu. W trosce o bezpieczeństwo mężczyzny mundurowi poprosili strażaków o pomoc w otwarciu drzwi mieszkania. Po wejściu do budynku, policjanci od razu wyczuli specyficzny zapach marihuany. W jednym z pokoi napotkali młodego mężczyznę, który trzymając w ręku broń, groził, że popełni samobójstwo. Wezwano więc Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Katowicach, który ostatecznie obezwładnił desperata i zabezpieczył jego broń czarnoprochową. 34-letni mieszkaniec Gliwic został przewieziony do szpitala na obserwację.

Po zakończonej akcji policjanci w budynku zabezpieczyli nielegalną uprawę konopi indyjskich, składającą się z 83 krzaków i ponad 600 działek dilerskich gotowego suszu marihuany. Później 34-latek trafił do policyjnego aresztu, a następnie usłyszał zarzuty. W sobotę sąd zdecydował przychylić się do wniosku śledczych i tymczasowo aresztował zatrzymanego. Za posiadanie i uprawę znacznych ilości narkotyku grozi mu teraz nawet 10 lat więzienia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 marca 2020