Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Akcja prędkość! Noga z gazu kierowcy! [WIDEO]

Facebook Twitter

Akcja prędkość w całym kraju, także w regionie. Policyjne działania trwają już od wczesnych godzin porannych.

akcja prędkość
fot. KWP

Akcja prędkość – zobacz klip żywieckiej policji

Za mundurowymi przypominamy: niedostosowanie prędkości do warunków ruchu jest główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. A tych w te wakacje w województwie śląskim odnotowano już zastraszająco dużo.

https://youtu.be/ps0cSB7nCDk

Nadmierna prędkość na drodze zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie tym niechronionym. W przypadku potrącenia pieszego, nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości, zmniejsza szanse jego przeżycia. Pamiętajmy, że za każdym wypadkiem, zwłaszcza tym, gdzie ginie człowiek, kryje się niewyobrażalna tragedia ludzka, która dotyka zarówno bliskich zmarłego, jak i sprawcy.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierujący jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich odbywa się ruch, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu. Kierowca powinien także wziąć pod uwagę również inne czynniki między innymi: umiejętności i doświadczenie w kierowaniu pojazdami, stres, zmęczenie czy zażywane leki. Należy również pamiętać, że wraz ze wzrostem prędkości, w sytuacji nagłego zagrożenia, panowanie nad pojazdem staje się coraz trudniejsze.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 lipca 2024