Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Akcja radosna, ale wspiera poważny temat. „Dzień w piżamie” w Jastrzębiu-Zdroju [FOTO]

Facebook Twitter

Piżama kojarzy się z relaksem i odpoczynkiem, jednak dla wielu chorych to nieodłączna część codzienności i symbol o walki o zdrowie. Od wielu lat fundacja „Gdy liczy się czas”, wspierające dzieci w chorobach onkologicznych zachęca do przeprowadzenia w przedszkolach i szkołach „Dnia w piżamie”.

Akcja jest wesoła, ale ma pokazać, że są dzieci, dla których piżama jest nieodłącznym ubiorem. Spędzają w niej siedem dni w tygodniu. Do akcji dołączyły także dzieciaki z Publicznego Przedszkola nr 6 w Jastrzębiu – Zdroju. Jak piszą do naszej redakcji nauczycielki Sonia Gołofit i Monika Koszutkowska –

Wrzesień jest miesiącem świadomości chorób nowotworowych dzieci i młodzieży. Organizatorzy „Dnia w piżamach” czyli fundacja „Gdy liczy się czas” wybrała go, aby dzieci z placówek oświatowych wraz z personelem, gronem pedagogicznym mogły wyrazić swoją solidarność z dziećmi i młodzieżą chorymi onkologicznie.

Publiczne Przedszkole nr 6 w Jastrzębiu – Zdroju również przyłączyło się do tej akcji. Pandemia nieco pokrzyżowała plany i „Dzień w piżamach” obchodziliśmy 3 listopada 2021r. Tego dnia przedszkolacy, dyrekcja i wszyscy nauczyciele oraz personel pomocniczy założyli piżamy i szlafroki, które nosili przez cały dzień. We wszystkich grupach wiekowych – od maluszków po starszaki – przeprowadzono zajęcia, na których nauczyciele rozmawiali na temat emocji towarzyszących dzieciom i ich rodzinom w szpitalu, podczas leczenia.
Przeprowadzone rozmowy były dostosowane do wieku dzieci. Towarzyszyły im również inne działalności takie jak: kolorowanie piżamek misiom, projektowanie piżam w grupie starszaków, stworzenie plakatu z hasztagiem fundacji.

Na zakończenie dnia dzieci otrzymały cegiełki z numerem konta, na które rodzice mogą wpłacać pieniądze, wspierając wspomnianą fundację i tym samym podopiecznych. Mamy nadzieję, że hasło wypisane na cegiełkach tj. „Wpłać piątaka dla dzieciaka” zachęciło do wpłat.

Była to pierwsza nasza akcja i z pewnością nie ostatnia – zapewniają nauczycielki z jastrzębskiego przedszkola.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj