Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Akcja Zakładu Karnego w Raciborzu. Upominki od więźniów dla chorych z hospicjum

Facebook Twitter

W czwartek  (11.02.) w Światowym Dniu Chorych, funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Raciborzu przekazali drewniane drobiazgi pacjentom placówki im. Św. Józefa w Raciborzu. Drewniane serca powstały w ramach terapii zajęciowej prowadzonej w jednostce i zostały wykonane przez skazanych - pacjentów oddziału terapeutycznego.

for.mat.ptasowe

Chcąc uwrażliwić osadzonych na los osób chorych i cierpiących, kadra zakładu zachęciła osadzonych odbywający karę w oddziale terapeutycznym do wykonania w ramach terapii zajęciowej, drobnych upominków dla podopiecznych Hospicjum.

Aktywizowanie osadzonych do udziału w tego typu inicjatywach ma na celu pobudzenie świadomości osadzonych i uwrażliwienie ich na ludzkie cierpienie i dramaty, jakie mogą dotknąć każdego, bez względu na czas, miejsce, status społeczny

– mówi Justyna Poznakowska, wychowawczyni w Zakładzie Karnym w Raciborzu, inicjatorka akcji.

To nie pierwsza tego typu inicjatywa prowadzona z myślą o podopiecznych raciborskiego hospicjum. Skazani wykonywali już stroiki świąteczne i inne drobne rękodzieła, które funkcjonariusze Służby Więziennej przekazali pacjentom placówki.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 marca 2021