Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Akcja ZUS dla seniorów

Facebook Twitter

Dzień babci i dziadka w rybnickim ZUS-ie. W siedzibie oddziału przy ulic Reymonta dziś (21.01.) zaplanowano szereg spotkań.

Do dyspozycji będą stanowiska NFZ, Policji i Uniwersytetu Trzeciego Wieku, przygotowane z myślą o seniorach. Z porad będzie można skorzystać między 9 a 14.

Stoiska zlokalizowane będą na parterze budynku. Wydarzenie ma na celu zgromadzenie w jednym miejscu przedstawicieli kilku instytucji – podmiotów, które szerzą informacje przydatne osobom starszym. W trakcie dyżurów eksperci z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku opowiedzą o zasadach bezpieczeństwa seniora w miejscu zamieszkania, w środkach transportu. Podpowiedzą jak chronić swoje dane i pilnować dokumenty tożsamości oraz co ważne nie udostępniać niepowołanym osobom informacji o swoim świadczeniu emerytalno-rentowym. Funkcjonariusz opowiedzą o metodach jakie stosują oszuści wobec osób starszych, licząc na ich łatwowierności
i dobre serce.

Specjaliści z NFZ poruszą zagadnienia dotyczące m.in. zaopatrzenia w środki pomocnicze oraz przedmioty ortopedyczne, wyjazdów do sanatoriów, jak też możliwości otrzymania bezpłatnych leków oraz innych kwestii. Natomiast członkowie Uniwersytet III Wieku z Czerwionki-Leszczyn zaprezentują jak ciekawie można spędzić czas na emeryturze rozwijając swoje zainteresowania i wiedzę. Na parterze budynku uruchomione zostanie także stoisko eksperta ds. świadczeń ZUS oraz koordynatora ds. komunikacji społecznej i edukacji ZUS, przy którym będzie można otrzymać ekologiczne torby, żetony do wózków sklepowych, kalendarze na 2019 r., opaski odblaskowe. Prezentowana będzie też oferta bezpłatnych kont bankowych dla emerytów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj