Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Aktywni ratują życie”. Coraz więcej osób wie na czym polega pierwsza pomoc

Facebook Twitter

128 godzin szkoleń, 96 uczestników w wieku od 13 do 74 lat. W Rydułtowach podsumowano realizację projektu "Aktywni ratują życie". To były spotkania na temat pierwszej pomocy.

Sporą grupę uczestników stanowili nauczyciele:

Marek Wystyrk, prezes stowarzyszenia Nasze Miasto, które w Rydułtowach zorganizowało szkolenie z pierwszej pomocy, przyznaje, że na kurs zapisywały się osoby, które miały w przeszłości sytuację zagrażająca życiu:

Co zrobić, jak się zachować, aby strach nas nie paraliżował? Waldemar Wolny, wiceprezes stowarzyszenia Nasze Miasto, koordynator projektu „Aktywni ratują życie” nie ma wątpliwości, że pomaga solidna wiedza:

Szkolenia z pierwszej pomocy w Rydułtowach prowadzili: Weronika Kałuża instruktorka PCK oraz Mariusz Cichoń ratownik Pogotowia Ratunkowego w Raciborzu:

Rozmawiała Małgorzata Kmieciak, która… zemdlała. No właśnie: co zrobić w takiej sytuacji? Jak pomóc? Posłuchajcie:

Weronika Kałuża i Mariusz Cichoń zgodnie dodają, że nawet jeśli nie umiemy udzielać pierwszej pomocy jest coś co trzeba zrobić na pewno: ZADZWONIĆ PO POMOC:

Osoby, które brały udział w szkoleniu już pytają, kiedy będzie kolejny kurs:

– obiecywał Waldemar Wolny, wiceprezes stowarzyszenia Nasze Miasto, koordynator projektu „Aktywni ratują życie” w Rydułtowach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj