Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Alarm na SORZE w Rybniku: Nie znaleziono materiału wybuchowego

Facebook Twitter

Nie znaleziono materiału wybuchowego na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Rybniku. Zakończono sprawdzanie terenu po tym jak ktoś zadzwonił do lecznicy w Orzepowicach z informacją o podłożonej bombie.

Telefon z informacją o podłożonym ładunku wybuchowym odebrano dziś (10.01.) około 17.00, ktoś poinformował, że o 19.00 wybuchnie bomba. Sprawę potraktowano bardzo poważnie ponieważ dwa tygodnie temu dyrekcja szpitala w Rybniku dostała maile z pogróżkami.

Z SOR-u wyprowadzono kilkanaście osób, jakie czekały na przyjęcie:

Maciej Kołodziejczyk: Pacjenci zostali przeprowadzenie do innych pomieszczeń, są bezpieczni

– mówił Radiu 90 Maciej Kołodziejczyk, rzecznik szpitala w Rybniku.

Teren Szpitalnego Oddziału Ratunkowego sprawdzili pirotechnicy z psami, nie znaleziono materiału wybuchowego. Podobne alarmy bombowe dziś (10.01.) postawiły na nogi służby w dwóch innych szpitalach na Śląsku. Sprawą zajmie się policja.

Za policją przypominamy:

art. 224a kodeksu karnego

Kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj