Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Alarm w wodzisławskim muzeum włącza się bez powodu” – skarżą się okoliczni mieszkańcy

Facebook Twitter

"Od prawie godziny znów wyje alarm w wodzisławskim muzeum" - napisał do nas nad ranem zirytowany mieszkaniec starówki. "Reakcji służb nie ma. Kolejny raz pootwierane są okna dachowe i na klatkach schodowych. Pewnie sobie będzie wył ten alarm, aż do rana" - czytamy w mailu, jaki trafił do naszej redakcyjnej skrzynki.

Hanna Blokesz-Bacza, menadżer Pałacu Dietrichsteinów przyznaje, że system przeciwpożarowy w dopiero co oddanym do użytku obiekcie nie działa prawidłowo:

Hanna Blokesz-Bacza: Te sytuacje się rzeczywiście powtarzają, nie codziennie, ale powtarzają się, za co bardzo przepraszamy mieszkańców, naszych sąsiadów pałacu. Niestety, to się zdarza ze względu na którąś czujkę, która źle wskazuje i jest to również problem dla nas bardzo niepokojący. Otwarte okna w środku nocy, nad ranem, to jest bardzo duże niebezpieczeństwo zalania budynku. Ale problem jest zgłoszony do wykonawcy i wykonawca, mam nadzieję, w najbliższym czasie będzie coś z tym robił. Zrobi tak, żeby alarm budził się wtedy, powinien, a nie kiedy mu się podoba. Musimy dotrzeć do sedna problemu, w tym nam pomogą specjaliści, którzy zniwelują te poranne pobudki ze strony pałacu Dietrichsteinów.

Hanna Blokesz-Bacza podkreśla, że to jest nowy budynek, pracownicy muzeum właśnie się do niego wprowadzają i muszą się go po prostu nauczyć:

Hanna Blokesz-Bacza: Przyznam, że to jest trochę tak jak z nowym domem. Trochę trzeba go poznać, szczególnie że zupełnie inaczej funkcjonuje niż do tej pory, wiec dlatego jesteśmy mocno zmobilizowani, żeby to wszystko działało dobrze i dziękujemy za wszystkie sygnały, ze strony mieszkańców, że dają nam znać. Bo nas tutaj o 4 rano po prostu nie ma. Ten głośny i ten, który otwiera okna, to jest alarm przeciwpożarowy, jest również alarm włamaniowy, który także działa w budynku, także nad tym systemem pracujemy. Te alarmy ewentualnie są słyszane, a nie powinny być.

Przypominamy, że Pałac Dietrchisteinów otworzył swoje drzwi po kilkuletnim remoncie. Ma tu siedzibę muzeum, na parterze prezentowane są wystawy stałe. Pierwsze piętro zyskało salę reprezentacyjną i koncertową, są też sale wystawiennicze dla wystaw czasowych. Drugie piętro to Centrum Nauki i Techniki Sowa, które ma zostać otwarte we wrześniu. Na poddaszu znalazły się sale warsztatowe.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 lutego 2023