Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Aleja Jana Pawła II w Żorach już po remoncie

Facebook Twitter

Koniec prac na alei Jana Pawła II w Żorach i koniec objazdów. Droga jest już prawie gotowa, a przeniesiony przystanek autobusowy wrócił na swoje miejsce.

Aleja Jana Pawła II w Żorach
fot. zory.pl

Aleja Jana Pawła II w Żorach – remont zakończony

Uruchomiono także sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu z ul. Sądową i Traktem Piastowskim. Na wyremontowanym odcinku od skrzyżowania z Aleją Zjednoczonej Europy do Ronda Francuskiego wymieniono nawierzchnię, pojawiły się poprawiające bezpieczeństwo lewoskręty oraz nowe wiaty przystankowe i ciąg pieszo-rowerowy. Całość kosztował blisko 6 mln złotych, połowa to rządowe dofinansowanie.

Chodnik od strony osiedla Korfantego zmienił się w ciąg pieszo-rowerowy o nawierzchni asfaltobetonowej. Wyremontowano zatoki autobusowe, a stare wiaty przystankowe zostały wymienione na nowe. Wkrótce przy ulicy pojawią się również nowe ławki i kosze na śmieci.

Aleja Jana Pawła II w Żorach już po remoncie

Na projekt pn. „Przebudowa drogi Al. Jana Pawła II w Żorach na odcinku od skrzyżowania z Al. Zjednoczonej Europy do Ronda Francuskiego” Miasto Żory pozyskało dofinansowanie w wysokości 2 903 360, 31 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pozostałe środki w wysokości ponad 3 mln zł pochodziły z budżetu Miasta Żory, a całkowita wartość inwestycji wyniosła 5 962 930,62 zł.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj