Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Aleja Mistrzów Sportu powstanie w Jastrzębiu-Zdroju? Miasto chce uhonorować wybitnych sportowców

Facebook Twitter

Niewykluczone, że w mieście powstanie Aleja Mistrzów Sportu. O tym pomyśle mówiła prezydent Jastrzębia Anna Hetman, która w tym tygodniu spotkała się zespołami aktualnych mistrzów Polski i zdobywców Superpucharów Polski - siatkarzy Jastrzębskiego Węgla i hokeistów JKH GKS Jastrzębie. 

fot. jastrzebskiwegiel.pl

Anna Hetman: Mamy taki pomysł, by stworzyć niedaleko hali lub w innym miejscu Aleję Mistrzów Sportu. Myślę, że dla każdego młodego i dorosłego kibica będzie to dobre miejsce do tego, aby poznać sportowców, docenić i pokazywać kolejnym pokoleniom, jakich Jastrzębie miało sportowców!

Prezydent Hetman zapowiedziała także zmianę uchwały Rady Miasta, tak by można było od razu po sukcesie, a nie dopiero po zakończeniu roku kalendarzowego nagradzać wybitne osiągnięcia sportowców. Jak podkreślała, na co dzień miasto dba o obiekty, w których trenują i rozgrywają mecze jastrzębskie zespoły, w miarę swoich możliwości wspiera kluby także finansowo. A tytuły mistrzowskie wywalczone przez siatkarzy i hokeistów, to ogromna promocja dla Jastrzębia:

Anna Hetman: Jastrzębie jest miastem mistrzów sportu! Ten rok był wyjątkowy i dla Jastrzębskiego Węgla i dla JKH GKS Jastrzębie. Te sukcesy są ważne nie tylko dla sportowców, ale i dla kibiców i innych mieszkańców. To jest promocja miasta, jesteśmy widoczni w całym kraju. Jak ciężko na ten sukces trzeba pracować o tym wszyscy wiemy i tym bardziej doceniamy, że te sukcesy są takie wysokie!

Rolę miasta w osiąganiu sukcesów podkreślał także obecny na spotkaniu reprezentant Polski, przyjmujący Jastrzębskiego Węgla:

Tomasz Fornal: Na pewno fajnie, widać, że miasto wspiera sportowców. To jest miłe, kiedy po sukcesie zostajesz zaproszony przez miasto na luźne spotkania. Wszystko jest tworzone pod to, żebyśmy mieli najlepsze warunki, szatni, sztab medyczny, to jest na najwyższym poziomie, jeżeli chodzi o halę w Jastrzębiu.

Teraz jastrzębscy siatkarze i hokeiści walczą o powtórzenie sukcesów z minionego sezonu. Przedstawicielom obu klubów obecnym na spotkaniu zgodnie przypadł do gustu pomysł stworzenia Alei Mistrzów Sportu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024