Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Aleksandra Nowara: ”Sprawca, który zastrzelił policjanta, był przebrany za funkcjonariusza”

Facebook Twitter

''Sprawca, który zastrzelił policjanta, był przebrany za funkcjonariusza i kontrolował rano samochody'' - mówi Radiu 90 Aleksandra Nowara, oficer prasowa śląskiej policji. Jak już was informowaliśmy, oddał on kilka strzałów do policjanta w Raciborzu na ulicy Chełmońskiego.

Aleksandra Nowara: Policjanci dostali informację około godziny 8.00 z dwóch miejsc, bo w jednym przypadku był to rejon stacji benzynowej, że mężczyzna być może pod wpływem alkoholu czy innych środków wsiada do samochodu i może prowadzić samochód, mieliśmy informację jaki to był samochód, a po kilku minutach kolejne zgłoszenie z ulicy Chełmońskiego o tym, że mężczyzna kontroluje samochody, prawdopodobnie policjant w mundurze policyjnym wstrzymuje ruch, rozmawia z kierowcami, tamuje ruch. W tym momencie dojechali tutaj policjanci umundurowani prewencji z Raciborza, podjęli wobec niego czynności. Mężczyzna wyjął broń i oddał strzał w kierunku policjanta, niestety strzał był śmiertelny, reanimowaliśmy policjanta na miejscu, później karetka pogotowia, niestety nie udało się go uratować.

Mężczyzna, który zastrzelił policjanta, to 40-latek z rejonu Raciborza, był karany za przestępstwa narkotykowe. Obecnie jest w szpitalu, bo został postrzelony przez partnera zastrzelonego funkcjonariusza – dodaje oficer prasowa:

Aleksandra Nowara: Kolega z patrolu zmarłego policjanta użył broni, ten mężczyzna jest w szpitalu w towarzystwie policjantów. Oczywiście teraz lekarz zdecyduje o tym, czy będzie mógł być zatrzymany i czy będziemy mogli jakiekolwiek czynności z nim prowadzić. W każdym razie jest w rękach policji. Na miejscu teraz ekipa dochodzeniowo-śledcza, technicy kryminalistyki, również Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Wojewódzkiej, psycholog, który udzielił wsparcia policjantom, bo jeden z policjantów był świadkiem śmierci swojego kolegi, więc konieczna była taka pomoc i wszystkie służby tutaj pod nadzorem prokuratora prowadzą czynności.

Ludzie są przerażeni tym co się stało:

Policja na razie nie mówi kim był policjant, który został zastrzelony rano w Raciborzu. Wiadomo, że był to doświadczony funkcjonariusz.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj