Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ależ piękny widok z wieży szybu! Zobaczcie film i zdjęcia. Trwa drugi etap rewitalizacji byłej KWK Anna w Pszowie [WIDEO, FOTO]

Facebook Twitter

Rusza drugi etap prac na terenie KWK Anna w Pszowie. Podpisano umowę na realizację kolejnych prac rewitalizacji budynku dawnej maszyny wyciągowej szybu Jan. Będą prowadzone wewnątrz obiektu. W ramach tej inwestycji zagospodarowany ma zostać także teren wokół. Byliśmy na wieży szybu. Zobaczcie na filmie jaki jest widok z wieży szybu "Jan"!

widok z wieży

Remont pokopalnianego obiektu KWK Anna rozpoczął się w styczniu ubiegłego roku. Wówczas modernizowano budynek z zewnątrz. Teraz docieplone zostaną ściany i stropy, wykonane będą nowe podłogi, stalowe schody i szklane balustrady. Stojąca we wnętrzu maszyna wyciągowa zostanie zabezpieczona i odmalowana. Wokół pojawią się skwery z altanami i ławkami, trawniki rekreacyjne, plac zabaw i ogród wertykalny.

widok z wieży szybu

Widok z wieży szybu „Jan” KWK „Anna”

Widok z wieży szybu „Jan” – zobaczcie film.Wieża będzie jedną z atrakcji całego remontowanego kompleksu.

Inwestycja obejmuje również budowę chodników, dróg wewnętrznych wraz z miejscami parkingowymi i placem manewrowym. Generalnym wykonawcą będzie firma z Wodzisławia , a inwestycja ma być gotowa najpóźniej jesienią 2024 roku. Koszt to prawie 12 milionów złotych.

Fot. UM Pszów

Budynek dawnej maszyny wyciągowej szybu Jan znajduje się w Pszowie przy ul. ks. P. Skwary. Docelowo w obiekcie swoje miejsce znajdą Ośrodek Pomocy Społecznej i miejska biblioteka, a obszar wokół budynku stanie się terenem rekreacyjnym. Jest to pierwszy krok w kierunku nowego zagospodarowania i wykorzystania terenu pokopalnianego przejętego przez miasto od Spółki Restrukturyzacji Kopalń.

widok z wieży

Na terenie Parkanów, czyli na obszarze przejętym i przekształcanym przez Miasto, w pokopalnianych budynkach i wokół nich powstaje teren, na którym będzie prowadzona działalność edukacyjna, kulturalna i sportowo-rekreacyjna, a przestrzeń ta ma stać się atrakcyjna dla każdego.

Zobaczcie zdjęcia i widok z wieży szybu „Jan”

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2024