Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Alicja w Krainie Czarów”. Zaproszenie na premierę

Facebook Twitter

W najbliższy piątek (7.10) w ramach Rybnickich Dni Literatury przygotowano premierę. Teatr Lalek Marka Żyły przygotował spektakl "Alicja w Krainie Czarów".

Po sukcesie „Opowieści wigilijnej” Marek Żyła i jego ekipa sięga kolejny raz po klasykę literatury i popkultury, aby pokazać ją w zupełnie nowym, niespotykanym wymiarze. W dniu inauguracji 53. Rybnickich Dni Literatury widzowie zabrani zostaną w podróż do niezwykłej Krainy Czarów na spotkanie z jej osobliwymi bohaterami: Alicją, Kapelusznikiem czy Czerwoną Królową.

Przemierzając tę wyjątkową krainę uczestniczymy w szalonym podwieczorku, partii krokieta czy kadrylu z homarami. Spektakl łączy w sobie elementy teatru dramatycznego, lalkowego oraz teatru tańca. Jest dostosowany do wszystkich grup wiekowych, począwszy od 7 do 107 roku życia. Może być uzupełnieniem omawianej lektury szkolnej, jak również przyjemnym spotkaniem dorosłego widza z Królową Sztuk.

– czytamy w zaproszeniu. Spektakl jest produkcją Teatru Ziemi Rybnickiej we współpracy z Teatrem Lalek Marka Żyły.

Marek Żyła i jedna z jego lalek

Scenariusz i reżyseria: Marek Żyła
Współpraca reżyserska: Mateusz Suchan
Występują: Marta Klepek, Monika Kubica-Skaba, Magdalena Martyniak, Robert Długosz, Mateusz Suchan, Marek Żyła, tancerki Studia Tańca Vivero.
Choreografia: Izabela Barska-Kaczmarczyk
Scenografia: Mateusz Suchan, Marek Żyła
Kostiumy: Ilona Niespodziany
Muzyka: Tomasz Manderla
Światło: Tomasz Paszenda

Czas trwania spektaklu: 60 minut.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj