Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Alina Kucharzewska: ”Jastrzębianki nie zarażone koronawirusem będą rodzić w ościennych miastach”

Facebook Twitter

''Jastrzębianki nie zarażone koronawirusem będą rodzić w ościennych miastach'' - przyznała w porannej rozmowie w Radio 90 Alina Kucharzewska, zastępca dyrektora biura wojewody śląskiego.

Jak już was informowaliśmy, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju od dziś stanie się szpitalem jednoimiennym dla pacjentów covidowych. Szpital wstrzymuje zabiegi i przewozi pacjentów do okolicznych szpitali.

To konieczne

-mówił poranny gość Radia 90

Alina Kucharzewska: Patrząc na to jak rozwija się epidemia w ostatnich dniach, patrząc na to jakie są dobowe zakażenia, to te łóżka covidowe musimy zabezpieczać. Do końca weekendu wszyscy pacjenci, którzy wymagają dalszego leczenia, zostaną bezpiecznie przetransportowani do okolicznych szpitali, min. do Rybnika czy Bielska.

Radio 90: Pytanie co z porodami jastrzębianek, gdzie one się będą teraz odbywać?

Alina Kucharzewska: Jeśli chodzi o te nie covidowe porody, to w okolicznych szpitalach te porody będą mogły się odbywać. Jastrzębie będzie miało największą bazę łóżek covidowych, ten szpital będzie rzeczywiście dedykowany pacjentom covidowym, to będzie ogromne zaplecze dla rejonu Jastrzębsko-Wodzisławsko-Rybnickiego.

Jak mówi poranny gość Radia 90, w szpitalu w Raciborzu, który dysponujące 175 łóżkami covidowymi praktycznie nie ma wolnych miejsc, podobnie jest w okolicznych lecznicach. Dlatego też liczy, że decyzja o stworzeniu szpitala covidowego w Jastrzębiu- Zdroju spotka się ze zrozumieniem mieszkańców:

Alina Kucharzewska: Biorąc pod uwagę to, że chyba każdy dzisiaj w swoim otoczeniu czy rodzinie ma osobę zakażoną, że te osoby wymagają coraz częściej hospitalizacji, to sądzę, że tutaj będzie pełne zrozumienie ze strony mieszkańców, nie tylko Jastrzębia ale i całego regionu. Te dane z ostatnich dni są bardzo niepokojące, niepokoi również lekarzy to, że połowa pacjentów to są osoby w wieku od 40-50 lat życia, a nawet są osoby po 30.

A cała poranna rozmowa z Aliną Kucharzewską, zastępca dyrektora biura wojewody śląskiego do zobaczenia tutaj:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj