Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Alkohol a jazda hulajnogą elektryczną? „Nie tolerujemy” 

Facebook Twitter

Przekonał się o tym 23-latek z Gliwic, który jazdę zakończył z mandatem w wysokości 2500 zł. "Niech ten przykład będzie przestrogą dla innych" - ostrzega policja z Gliwic.

fot.pixabay.com

W niedzielny (3.07.) poranek, policjanci gliwickiej drogówki wzięli pod lupę, jadącego na hulajnodze elektrycznej ulicą Wrocławską mężczyznę. Ich zainteresowanie wzbudziły chwiejne manewry 23-latka. Jak słusznie przypuszczali, wynik badania na zawartość alkoholu wskazał ponad promil. Mieszkaniec Gliwic, prócz dalszej przejażdżki, otrzymał od stróżów prawa mandat w wysokości 2500 złotych.

Za policją przypominamy:

zmiany w kodeksie wykroczeń, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu po użyciu alkoholu (pomiędzy 0,2 a 0,5 promila alkoholu we krwi). Ten czyn zagrożony jest w przypadku jazdy pojazdem mechanicznym, grzywną w wysokości nie niższą niż 2500 złotych, a w przypadku innych pojazdów, karą grzywny w wysokości nie niższąj niż 1000 złotych. Z kolei, jeśli kierujący jest w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi), a prowadzi pojazd inny niż mechaniczny zostanie ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj