Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Alternatywne Boguszowice

Facebook Twitter

Roots Soldiers, Trans-Sfer, Jumanji oraz Bunkier wystąpią podczas "Alternatywnych Boguszowic". Koncert odbędzie się w sobotę (18.05.) w Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach. Rozpoczęcie o godz. 18.00. Wstęp 5 zł.

Roots Soldiers jest to śląski, a dokładniej Wodzisławski zespół grający Roots Reggae powstały w czerwcu 2010r. Zespół składa się z 6 osób : Kamil Motyka – git. akustyczna, wokal, Kamil Dziwoki – git. prowadząca, wokal, Cyprian Dziwoki – perkusja, Michał Kochan – kongi, Dawid Klimosz – git. basowa, Kamil Chodkowski – klawisz. Na muzykę jaką tworzą wpłyneli artyści tacy jak The Wailers, Israel Vibration, Groundation, Izrael. Mają już na swoim koncie Ep „Tylko uwierzyć”.

Zespół Trans-Sfer powstał a raczej ewoluował z zespołu Trzy Tysiące Barw.
W połowie marca 2008 roku, do trzech muzyków (Mariusza, Michała i Przemka) dołączył gitarzysta i jednoczenie wokalista Piec&Huta. Tak właśnie rozpoczyna się historia zespołu, nad którego nazwą myśleli wszyscy członkowie, było kilka pomysłów, jednak w końcu przystali na propozycję Mariusza -Trans Sfer. Nazwa sugeruje trochę styl muzyczny zespołu, gdyż grają muzę transową, klimatyczną, trochę rocka psychodelicznego. Krótko mówiąc gatunek muzyczny jaki prezentuje Trans Sfer jest dosyć trudny do jednoznacznego zinterpretowania i z pewnością każdy słuchacz może doszukać się czegoś innego.

Jumanji powstało pod koniec 2006r. z inicjatywy Piotrka Balcarczyka i jego brata Jacka. Zaprosili oni do współpracy perkusistę Tomasza Knapika, z którym Piotrek grał już wcześniej w kilku projektach, oraz basistę Maćka Kusia. Po paru miesiącach do składu dołączyła skrzypaczka Sandra Jurczyńska, którą na początku 2008r. zastąpiła Ola Michalik. W listopadzie 2008, nastąpiła kolejna zmiana w zespole – odszedł Tomek, a zastąpił go Krzysiek Kamiński. Nad całością czuwa manager Dawid Ozimek, który jesienią 2009r. zastąpił Szymona Wesołowskiego. Kawałki Jumanji z założenia osadzone są w stylistyce rockowej. Jednak w miarę zróżnicowane upodobania muzyczne poszczególnych członków kapeli sprawiły, że w muzyce zespołu szybko zaczęły się pojawiać motywy reggae/ska, a nawet całe utwory z tego gatunku. Ta mieszanka w połączeniu z obecnością skrzypiec składa się na specyficzny i rozpoznawalny styl Jumanji

Kapela Bunkier powstała na początku lat 90-tych tworząc w popularnym wówczas nurcie muzyki ”punk”. Skład zespół ulegał wielokrotnie zmianom, ale styl muzyczny pozostawał bez większych zmian, czyli oscylował wokół punka z elementami reggae, cięższych brzmień i czasami ska. Zespół wielokrotnie próbował zgrywać powstający materiał i w sposób niezależny wydawać go na rynku muzyki alternatywnej, tak więc około roku 1993 wychodzi materiał ”szpital psychiatryczny”. w roku 1995 „Naziści w..”’, a w roku 1996 ”Istota człowieczeństwa” Bunkier w tym czasie gra wiele koncertów współpracując z Falonem i Januszem Krzeczowskim, występując między innymi na festiwalu w Jarocinie, Krakowie w ramach Krakowsiej Orkiestry Punkowej Pomocy, grając między innymi z The Exploited, G.B.H. ,jak również w ramach sceny niezależnej z wieloma punkowymi składami. W roku 1999 następuje czasowa przerwa z powodów personalnych, po czym zespół wznawia swoją działalność wydając własnym nakładem demówkę w 2005 roku ”Dziwny stan”.  Muzyka Bunkier to wciąż dynamiczny punk z dodatkami elementów reggae, ska i cięższego brzmienia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 czerwca 2020