Amatorska Liga Piłki Siatkowej: beniaminek z Katowic postraszył mistrza

Kolejne spotkania zespołów Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Rybnik' 2012. Beniaminek z Katowic postraszył mistrza i urwał punkt, a w drugiej lidze bardzo dobry tydzień dla Edytora…W grupie B z dobrej strony pokazały się nowe drużyny z Żor i Marklowic.

Aktualności na dzień 6 października 2012 – 2 termin
I liga
1.10   Salvequick-Mokate-TKKF Pawłowice 0 : 3 Jarbud Rybnik Piaski
W Pawłowicach spotkały się drużyny które po zwycięstwach w pierwszej kolejce miały chrapkę na powiększenie swojego dorobku punktowego. Piaski wychodzą na mecz pewne swoich umiejętności ale i z respektem dla rywala. Pierwszy set to zdobycie kilku punktowej przewagi już na początku i utrzymanie jej do końca partii. Dwie kolejne odsłony są do siebie bliźniaczo podobne, walka punkt za punkt, do stanu po 15 później Piaski zaczynały kontrolować sytuacje na boisku i wygrywają z bezpieczną przewagą. Mecz w spokojnej atmosferze… W setach do 22, 19 i 19. Sędzia Krzysztof Wróbel ocena 6. (K)
3.10   Jar-Trans Fox Pszów 1 : 3 Leon Internet Rybnik
Wynik meczu jest jego komentarzem. Wygrali w tym dniu lepsi. Dla FOX-sów punktowali:  (+/-) Michał(16/9) Jakub(10/6) Grzegorz(2/2) Roman(6/4) Wojtek(4/6) Piotr(7/5) Robert(0/1) Szymon(4/4) Karol-libero. Żeby wygrać trzeba zdobyć więcej punktów od przeciwnika. Atmosfera sportowego meczu, dzięki za mecz… W setach do -24, 20, 22 i 29.  Sędzia Michalina Kowalska ocena 5. (JK)
3.10   Artus Atlas Tours Żory 0 : 3 Beer Team Rybnik
Ten mecz po zmianach kadrowych w naszych szeregach ,wywołał pełna mobilizację u niektórych grajków Beerów i aż żal, że nie można grać w ośmiu. Dwa sety zdecydowane panowanie przyjezdnych i jak to zwykle bywa samo się wygra, Artusy w 3 secie zmieniają ustawienie i środek gra zdecydowanie lepiej, Michał wiadomo swój wysoki poziom ,ale ten leworęczny trochę nam krwi napsuł, i zanim się Jarunio pokapował o co kaman ,Artusy miały piłkę setową przy stanie 24-22 .No ,ale od czego ma się Jarunia w drużynie wchodzi się w pole zagrywki, niedokładne przyjęcie, problem z atakiem i efektowną czapą mecz kończy Mały. W setach do 15, 19 i 24.  Sędzia Marian Żyliński ocena 5. (JO)
3.10   KS Volley Katowice 2 : 3 Dwójka Świerklany Projtrans
Mecz wydawać by się mogło „spoko”, no bo beniaminek z mistrzem, ale jednak nie. Katowice jak na stolicę Śląska przystało poważnie potraktowały gości ze „stolicy siatkówki” Rybnickiej  Ligi i stawiły się chyba w pełnym składzie. Gospodarze pokazali kawał dobrej siatkówki i nie przypadkiem mieliśmy trochę kłopotu w meczu. Myślę, że nie jedna drużyna będzie musiała wspiąć się na wyżyny swoich możliwości aby stawić czoła drużynie, której niczego nie brakuje, jest poukładana i wie czego chce. Do tego mają dobrego sędziego, który nie przeszkadza. Jak będą tak dalej grać to na koniec sezonu beniaminek może być bardzo wysoko. W setach 23-25, 25-20, 25-15, 23-25 i 10-15. Sędzia Krzysztof Lewicki ocena 5. (IB)
4.10   Dach Decker Victoria Pilchowice 0 : 3 Jedynka Jankowice II
Cały mecz pod dyktando przyjezdnych. Wszystkie sety bliźniaczo podobne: seria punktów z naszej strony, przestój i znowu seria. Młoda ekipa z Pilchowic niestety dzisiaj nie podjęła rękawicy , a szkoda bo potencjał drużyna ma. Mam nadzieję że to tylko chwilowy przestój i nabierzecie rozpędu…  W setach do 18, 17 i 20.  Sędzia Gerard Ogiermann ocena 5. (TM)
5.10   VT Nędza 3 : 0 OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle
Pierwszy set bez historii, gładko wygrany do 16. Następne dwa to znaczna poprawa gry gości, my cały czas gonimy wynik, jednak w końcówkach zachowując więcej „zimnej krwi” doprowadzamy do zwycięstwa w tym zaciętym meczu. Sety 25-16, 28-26, 29-27. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (JL)

1.10   Albion Team – gramy dla Kuby 0 : 3 Edytor Suszec
Edytor przyjechał w zupełnie nowym składzie i nie dał gospodarzom żadnych szans… tylko w pierwszym secie walka trwała prawie do końca seta… a momentami Albion nawet prowadził 3-4pkt. Jednak kiedy już goście wstrzelili się zagrywką, nie było co zbierać. W drugim secie przewaga gości była jeszcze wyraźniejsza. W końcówce w Albionie dokonano 3 zmian, i obraz gry nieco się poprawił, Edytor prowadząc 9 pkt nieco się rozluźnił i najlepszy zagrywający niedawnego turnieju w Kamieniu posłał kilka trudnych zagrywek, które mocno zamieszały w szeregach gości; niestety ten zryw nadszedł zbyt późno! Trzeci set wyrównany od początku do mniej więcej stanu 14-14 potem kilka bomb na zagrywce (zwłaszcza zawodnik z nr 5 napsuł nam krwi) i znów robi się 7 pkt przewagi Edytora. Znów krótki zryw i kłopoty gości ale znów za późno. Generalnie mecz na przeciętnym poziomie, bez fajerwerków w ataku, trochę bloków po obu stronach siatki, i przewaga gości na zagrywce! wszyscy naparzali z wyskoku i to na wysokim procencie skuteczności! Spotkanie bez większych spięć i w sympatycznej atmosferze. Nowy Edytor na pewno będzie się w naszej grupie liczył!  W setach do 19, 21, 20.  Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (DP)
2.10   Jedynka Jankowice 3 : 2 TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej
Pierwszy set: goście lepiej się czują na początku meczu, Jedynka popełnia parę błędów, strat nie udaje się odrobić, 20:25. Druga odsłona to zamiana ról i błędy przydarzają się Euroskokowi, 25:20. 3 set to świetne otwarcie Jedynki budując przewagę, która w połowie seta wynosiła 9 pkt. Kiedy to w końcówce Euroskok złapał wiatr w żagle zawodnicy udaremniają sobie pogoń zepsutymi zagrywkami, 25:22. 4 secie poprawia się gra gości niwelują błędy, świetna gra na bloku, 18:25. Tie break rozpoczyna się od stanu 1:5 dla Skoczków, jednak gospodarze szybko doprowadzają do stanu 6:5, od tego momentu trwa walka do końca punkt za punkt. Ostatnie słowo należy do Jedynki i to oni cieszą się z zwycięstwa meczu, 15:13. W setach do -20, 20, 22, -18 i 13.  Sędzia Janusz Kuczera ocena 5. (MH)
4.10   Kuźnia Raciborska 0 : 3 Strzelec Gorzyczki
Na inaugurację gry na naszej hali przy dużej liczbie kibiców (około 100) bardzo źle weszliśmy w mecz (0-5) czy to stres czy może paraliż wywołany taką publicznością seta przegrywamy do 13. Set drugi podobny do pierwszego problemy z przyjęciem i błędy własne przegrywamy do 15. Set trzeci to już całkiem inna historia zaczęliśmy dobrze gra idzie punkt za punkt, dobra gra blokiem oraz przyjęcie i długo utrzymuje się taka gra ale powracają błędy z pierwszego oraz drugiego seta  (17-24) potem na serwis wchodzi nasz rozgrywający jego dobry serwis i gra przy siatce drużyny, w tym ustawieniu zdobywamy 5 punktów z rzędu ale to nie wystarcza i przegrywamy do 22. Coraz  lepiej wygląda u nas przyjęcie ale dzisiaj jeszcze trochę nam szwankowało gratulujemy drużynie  Strzelec Gorzyczki zwycięstwa  i dziękujemy publiczności że nas tak licznie wspierała. W setach do 13, 15 i 22. Sędzia Jerzy Iwańczuk ocena 4. (RD)
5.10   Jedynka Jankowice III 1 : 3 Kredyty Chwilówki Rybnik
Inauguracja ligi za nami. Początek pierwszego seta to serie 2-3 punktów zdobywanych przez każdą z drużyn. Z czasem jednak wypracowaliśmy kilka punktów przewagi, głównie kontrami i skutecznym blokiem. Pomimo dość wysokiej przewagi w końcówce seta wkradła się nerwowość ale kończymy tego seta. To był idealny początek jak na beniaminka! Jak się okazało – miłe złego początki. Od drugiego seta zapominamy jak się gra w siatkówkę. Słabe przyjęcia i wystawy oraz koszmarne błędy w ustawieniu powodują straty nie do odrobienia. Jest więc nad czym pracować… W setach do -23, 17, 20 i 14. Sędzia Remigiusz Tkocz ocena 5. (KB)

1.10   Top Ten ZST Rybnik 3 : 0 Old Stars
Słynna „pieczara” Top Tenów okazała się bardzo niegościnna dla Old Starsów (dzisiaj bardziej Old niż Stars). Tylko w drugim secie była jakaś walka, pozostałe to zdecydowana przewaga gospodarzy! W setach do 19, 21 i 14. Sędzia Mateusz Pyszny ocena 5. (a)
4.10   Silesia Lubomia 2 : 3 Volleyball Marklowice
Pierwszy set pod nasze dyktando gramy pewnie w każdym elemencie i wygrywamy do 17. 2 Set całkowicie odwrotny, popełniamy kupę błędów i tylko dzięki odbudowaniu naszej gry pod koniec, wynik nie wygląda aż tak źle bo przegrywamy do 23. 3 Set cały czas równy ale goście popełnili mniej błędów w końcówce i wygrywają do 21. 4 set bardzo podobny do 3 z tym ze to my cały czas mamy 2 oczka przewagi i dociągamy to do samego końca wygrywając do 24. 5 set grała tylko jedna drużyna- goście co skutkuje przegraną do 7 i całego meczu 2:3. Powiem tylko tyle że chłopaki z Marklowic są świetną ekipą i na pewno będą się liczyć w walce o awans a my musimy pracować nad własnymi błędami (w szczególności zagrywką), jeśli też chcemy awansować. Dzięki także kibicom, których było trochę na trybunach za stworzenie fantastycznej atmosfery podczas gry! Sędzia Łukasz Wolke ocena 4. (C)
5.10   Impacto LKS Chałupki 1 : 3 No Pain Żory
I Set: Od początku tego seta nie potrafimy się pozbierać, No Pain punktuje nas tak że 'nie mamy co zbierać’. Próbujemy gonić ale niestety spokojnie tego seta wygrywają goście 20:25. II Set: Zaczynamy bardzo dobrze z pomocą dobrego bloku tworzymy przewagę i prowadzimy 10:4 potem wchodzi na serwy Adrian Boruch i nabija 6 punktów co doprowadza do stanu 10:10, później walka punkt za punkt ale potem na nic nasze starania bo obrona wraz z blokiem to była tragedia w końcówce tak więc set należy do gości i wynik 22:25. III Set: Nasze przełamanie w grze, można powiedzieć że my zagraliśmy wszystkim co się dało zagrać i wszystko wychodziło czy to krótka, 2 linia, krótka z obiegu, tak więc wygrywamy spokojnie 25:14. IV Set: niestety przegrywamy tego seta w głównej mierze przez problemy z odbiorem serwów 22:25. Sędzia Mateusz Besz ocena 6. (M)

1. Catering Parys Rydułtowy 3 3 – 0 3 1
  1. Top Ten ZST Rybnik 3 3 – 0 3 1
  3. No Pain Żory 3 3 – 1 2 1
  4. Volleyball Marklowice 2 3 – 2 1 1
  5. Silesia Lubomia 1 2 – 3 -1 1
  6. Impacto LKS Chałupki 0 1 – 3 -2 1
  7. Fundacja Elektrowni Rybnik 0 0 – 3 -3 1
  7. Old Stars 0 0 – 3 -3 1