Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ambasada Republiki Czeskiej w sprawie granicy z województwem śląskim

Facebook Twitter

Gdy spadnie liczba aktywnych przypadków województwie śląskim, granica zostanie otwarta. Jest oświadczenie Ambasady Republiki Czeskiej w Warszawie.

Fot. jorono / pixabay.com

Nasi południowi sąsiedzi od dłuższego czasu obserwowali sytuację epidemiologiczną na Śląsku. Krzywa zachorowań jednak cały czas rosła, czytamy w wydanym komunikacie. Obecnie liczba zachorowań w woj. śląskim jest wyższa niż na terenie całych Czech. Nowe wykryte przypadki kształtują się na najwyższym poziomie w całej Unii Europejskiej. W momencie gdy sytuacja epidemiologiczna ulegnie poprawię wówczas znów będzie można pojechać do Czech.

Oświadczenie Ambasady Republiki Czeskiej w Warszawie

Republika Czeska od dłuższego czasu monitorowała rozwój epidemii w województwie śląskim i do ostatniego momentu miała nadzieję, iż negatywny trend (nieustannie rosnąca krzywa zakażeń COVID-19) się odwróci.

Z przyjęciem prewencyjnych obostrzeń odnośnie kontroli granicznej na granicy z województwem śląskim z nadzieją czekano do ostatniej możliwej chwili. Ambasada Republiki Czeskiej w Warszawie pragnie podkreślić, iż Republika Czeska nie ponosi i nie może ponosić odpowiedzialności za sytuację epidemiologiczną i oficjalne dane z województwa śląskiego.

W samym województwie śląskim odnotowano więcej przypadków COVID-19 niż w całej Republice Czeskiej. Ilość nowych przypadków zakażeń wykrytych w Polsce w ostatnich tygodniach kilkukrotnie zbliżyła się do najwyższych wartości w ramach całej UE w przeliczeniu na liczbę mieszkańców i to przede wszystkim ze względu na wzrost ilości wykrytych przypadków w województwie śląskim. To fakty, o których informowało wiele polskich mediów. Polskie władze oraz media również regularnie donoszą o niezadowalającej sytuacji w województwie śląskim i obawach odnośnie dalszego rozwoju sytuacji.

Ambasada RCz w Warszawie szczerze żałuje, iż przyjęte prewencyjne obostrzenia utrudniają życie mieszkańcom województwa śląskiego i chciałaby ich zapewnić, iż jak tylko liczba aktywnych przypadków zachorowań na COVID-19 w województwie śląskim spadnie do akceptowalnego poziomu, obostrzenia te zostaną przez Ministerstwo Zdrowia Republiki Czeskiej niezwłocznie cofnięte.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2021