Amelia Otremba mistrzynią Europy Solo Show Dance!

Aż dwie rybniczanki reprezentujące Studio Tańca Vivero działające w Teatrze Ziemi Rybnickiej, zakwalifikowały się do finału Oficjalnych Mistrzostw Europy International Dance Organization Show Dance, które aktualnie są rozgrywane w Zakopanem. W kategorii Solo Show Dance Amelia Otremba wspięła się na najwyższy stopień podium i zdobyła tytuł Mistrzyni Europy! Emilia Stol zdobyła szóste miejsce.

mat. prasowy TZR

Choreografię obu tancerek przygotowała Patrycja Krawczak, trenerka Studia Tańca Vivero.

Amelia Otremba jest Mistrzynią Polski 2021 Solo Balet, Balet Repertuar, Solo Jazz, Show Dance oraz II Wicemistrzynią Modern Solo. Zdobyła także Mistrzostwo Polski w duecie Jazz Dance oraz Show Dance. Dodatkowo wywalczyła II Wicemistrzostwo Świata w Balet Solo i Jazz Dance oraz Wicemistrzostwo w Balet Repertuar. Amelia jest też finalistką ostatniej edycji You Can Dance, tańczyła podczas Eurowizji Junior u boku Sary James.

Z Amelią rozmawialiśmy w Radiu 90: to był cykl „Q&A”: młoda tancerka odpowiadała na pytania naszych słuchaczy.