Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Amerykański trener będzie szkolił rybnicką drużynę, z kolei rybniczanin Artur Strzałka wyruszył na podbój USA

Facebook Twitter

Ze Stanów Zjednoczonych do Rybnika, z Rybnika do USA. Pierwszą z tych dróg pokonał nowy trener baseballistów Silesii Rybnik, Amerykanin Braden Lee, natomiast do Stanów na kolejny sezon już wyleciał najzdolniejszy polski zawodnik, miotacz Artur Strzałka.

Obu można było spotkać na boisku przy ulicy Partyzantów, gdzie swoje mecze rozgrywa Silesia. Braden Lee bardzo cieszył się, że będzie mógł pracować z naszymi baseballistami:

– dodajmy, że Baden Lee będzie także pomagał szkolić zawodników z Żor. Do Stanów wyleciał natomiast najzdolniejszy polski zawodnik, rybniczanin Artur Strzałka. To on jako pierwszy Polak podpisał kontrakt z zawodowym klubem najlepszej baseballowej ligi świata Major Baseball League. Wprawdzie nie gra w pierwszym zespole New York Yankees, ale walczy, by to marzenie się spełniło:

W spotkaniu na boisku baseballowym w Rybniku wziął udział także prezes i trener czeskiego klubu Arrows Ostrawa, który od lat współpracuje z Silesią Rybnik, Radim Kepak:

Współpraca z naszymi przyjaciółmi z Czech układa się dobrze – potwierdza prezes Górnośląskiego Okręgowego Związku Baseballu i Softballu z siedzibą w Rybniku, Jan Smołka. Staramy się przyciągnąć do tej dyscypliny coraz więcej dzieci – dodaje:

Dodajmy, że dyscyplina może rozwijać się jeszcze prężniej. Wiele zależy od decyzji jakie zapadną latem. Jest duża szansa, że baseball znów będzie dyscypliną olimpijską na Igrzyskach w Tokio, to otworzyłoby nowe możliwości przed naszymi zespołami i zawodnikami. Tematem zainteresował się Robert Krzyżaniak.

baseball2

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2024