StartW Radiu 90 Wiadomości dnia

Amerykański trener będzie szkolił rybnicką drużynę, z kolei rybniczanin Artur Strzałka wyruszył na podbój USA

Obu można było spotkać na boisku przy ulicy Partyzantów, gdzie swoje mecze rozgrywa Silesia. Braden Lee bardzo cieszył się, że będzie mógł pracować z naszymi baseballistami:

– dodajmy, że Baden Lee będzie także pomagał szkolić zawodników z Żor. Do Stanów wyleciał natomiast najzdolniejszy polski zawodnik, rybniczanin Artur Strzałka. To on jako pierwszy Polak podpisał kontrakt z zawodowym klubem najlepszej baseballowej ligi świata Major Baseball League. Wprawdzie nie gra w pierwszym zespole New York Yankees, ale walczy, by to marzenie się spełniło:

W spotkaniu na boisku baseballowym w Rybniku wziął udział także prezes i trener czeskiego klubu Arrows Ostrawa, który od lat współpracuje z Silesią Rybnik, Radim Kepak:

Współpraca z naszymi przyjaciółmi z Czech układa się dobrze – potwierdza prezes Górnośląskiego Okręgowego Związku Baseballu i Softballu z siedzibą w Rybniku, Jan Smołka. Staramy się przyciągnąć do tej dyscypliny coraz więcej dzieci – dodaje:

Dodajmy, że dyscyplina może rozwijać się jeszcze prężniej. Wiele zależy od decyzji jakie zapadną latem. Jest duża szansa, że baseball znów będzie dyscypliną olimpijską na Igrzyskach w Tokio, to otworzyłoby nowe możliwości przed naszymi zespołami i zawodnikami. Tematem zainteresował się Robert Krzyżaniak.

baseball2

Zostaw komentarz