Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

AMO. Akademia Młodych Orłów pod szyldem PZPN rusza w Rybniku

Facebook Twitter

Trwa nabór dzieci- zarówno chłopców jak i dziewczyn- do drużyn: orlików, żaków i skrzatów. W całej Polsce trwają Dni Talentu, w Rybniku młodzi piłkarze sprawdzają się na obiektach Zespołu Szkół nr 3 przy Orzepowickiej. Zajęcia zaczną we wrześniu.

Małgorzata Kmieciak rozmawiała z Pawłem Kaszycą, to trener i koordynator AMO w Rybniku:

Radio 90: Akademia Talentów. Czy już Pan jakieś talent zauważył?

Ja myślę, że tutaj jest dosyć wyrównany poziom, będziemy mieli ból głowy, żeby wybrać osoby, 32 osoby, w każdej kategorii wiekowej, które od września będą uczestniczyły w Akademii Młodych Orłów. Wyjątkowość? Są to najlepsi chłopcy z całego województwa, tutaj mamy dzisiaj nawet chłopców, którzy z Żywca przyjechali, z Katowic, dziewczynki- z Pszowa, z Raciborza. Są to bezpłatne zajęcia, które odbywają się dwa razy w tygodniu, w małych grupach 16- osobowych, gdzie jest 2 trenerów, program jest narzucony z Polskiego Związku Piłki Nożnej, na którym pracują wszystkie akademie w Polsce. Nie trzeba zmieniać barw klubowych, można powiedzieć są to takie korepetycje dla najlepszych z najlepszych.

Rybnik wskoczył na mapę akademii piłkarskich PZPN, w zamian za Katowice, gdzie ośrodek skończył działalność. To wyróżnienie dla Rybnika– mówi Dariusz Widawski, drugi koordynator AMO w Rybniku:

Ta infrastruktura piłkarska już jest niezła, oprócz tego w planach jest budowa zadaszonego boiska, również ze sztuczną nawierzchnią, o wymiarach typowego Orlika.  I to są te główne argumenty, które zdecydowały o tym, że Polski Związki Piłki Nożnej  podpisał umowę z miastem Rybnik i możemy realizować ten projekt właśnie tutaj. Z tego co ja wiem, to planowana data otwarcia tej hali to jest październik, listopad tego roku, miejmy nadzieję, że tak się stanie, bo pozwoliłoby nam to przepracować okres zimowy w dobrych warunkach.

Dni talentu trwają w całej Polsce, w Rybniku na pierwsze testy w miniony weekend (1-2.06.) przyszło około setki osób. Posłuchajcie co mówili:

Szansa na dołączenie do AMO w Rybniku w przyszły weekend, w piątek, sobotę i niedzielę (7-9.06.) kolejny nabór na obiektach Zespołu Szkół nr 3 w Rybniku przy ulicy Orzepowickiej 15a.

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj