Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Andaluzja: Kraina wina, słońca, korridy i flamenco. Prelekcja multimedialna w Cieszynie

Facebook Twitter

Biblioteka Miejska w Cieszynie zaprasza we wtorek (12.10.) o godzinie 17.00 na prelekcję multimedialną Izabeli Kuli „Andaluzja – kraina wina, słońca, korridy i flamenco”. Andaluzja to turystyczne El Dorado, położone na południu Hiszpanii. Ponad trzysta słonecznych dni w roku, kilometry plaż, znakomite trasy w górach Sierra Nevada.

Andaluzja to bogactwo architektury i sztuki, będącej dziedzictwem niespotykanej nigdzie indziej w Europie symbiozy kultury arabskiej, żydowskiej i chrześcijańskiej. Flamenco i korrida — esencja hiszpańskiej tradycji. Nieustanna uczta dla miłośników dobrej kuchni i dobrego wina.

Ale Andaluzja to także kraina kontrastów. Kraina światła i cienia. Z jednej strony tradycyjne ubóstwo, dostrzegalne zwłaszcza w porównaniu z dużo bogatszą północną częścią Hiszpanii, z drugiej — luksusowe kurorty na wybrzeżu Costa del Sol. Z jednej strony ogromne niezaludnione obszary pól uprawnych i gajów oliwnych, z drugiej zaś stłoczone ciasno miasteczka na zboczach wzgórz, broniące się przed słonecznym żarem zwartą zabudową, wąskimi uliczkami i bielonymi wapnem ścianami. Szarość półpustynnych płaskowyżów — ale również soczysta zieleń żyznych dolin i tęczowe barwy kwiatów.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj