Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Andrea Gardini zaczął pracę w Jastrzębskim Węglu. Dlaczego zdecydował się przyjąć ofertę w trakcie sezonu? [WIDEO]

Facebook Twitter

Andrea Gardini rozpoczął we wtorek (26.01.) pracę w Jastrzębskim Węglu jako trener pierwszego zespołu. Doświadczony włoski szkoleniowiec, a w przeszłości utytułowany siatkarz przejął drużynę po Luke’u Reynoldsie. Dlaczego zdecydował się przyjąć ofertę Jastrzębskiego Węgla w trakcie sezonu?

fot,https://jastrzebskiwegiel.pl/

Głównym powodem dla którego zdecydowałem się przyjąć ofertę Jastrzębskiego Węgla, był fakt, że jest to wielki klub, posiadający w tym momencie świetną drużynę i mamy szansę na cudowne zakończenie sezonu. Uważam, że to normalne w życiu trenera, że kiedy otrzymuje taką szansę od jednego z najlepszych klubów w Europie, to musisz z niej skorzystać. Jestem szkoleniowcem, więc moim naturalnym środowiskiem jest hala i bycie blisko drużyny. I kiedy nadarza się okazja na pracę ze znakomitymi zawodnikami w dużym klubie, to to wyzwanie po prostu z przyjemnością podejmuję.

Jak włoski szkoleniowiec ocenia zespół który przyjdzie mu dowodzić z ławki trenerskiej?

Rozmawiamy przed moim pierwszym spotkaniem z zespołem, więc za wiele powiedzieć na temat drużyny jeszcze nie mogę. Na bieżąco śledzę mecze PlusLigi i z tego co zaobserwowałem w telewizji, to mogę tylko powtórzyć to, o czym mówiłem wcześniej. Uważam, że jest to naprawdę silny zespół i musimy tylko znaleźć receptę na to, jak osiągać pozytywne rezultaty i stwarzać sobie szanse na osiąganie wielkich celów. Ta drużyna ma wszystko, by walczyć o najwyższe laury w Polsce.

Co trener Gardini chciałby wnieść od siebie do zespołu?

Większych tych zawodników prezentuje siatkówkę na najwyższym poziomie. Ale każdy moment ich kariery jest dobry na to, by coś jeszcze ulepszyć. Sam grałem w siatkówkę. Było to dawno, dawno temu, ale do ostatniego meczu w swojej karierze starałem się coś poprawić, jakiś element udoskonalić. Więc dlaczegóż zawodnikom Jastrzębskiego Węgla nie miałoby na tym zależeć? A moją rolą jest im w tym pomóc.

Pierwszy meczem, który Jastrzębski Węgiel rozegra pod wodzą Adrei Gardiniego będzie sobotnie (30.01.), wyjazdowe starcie z GKS-em Katowice.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 marca 2021