Andrzej Myśliwiec najlepszym zawodnikiem 60-lecia GKS-u Jastrzębie

Najlepszy zawodnik 60-lecia GKS-u Jastrzębie uhonorowany. W przerwie ostatniego ligowego spotkania pierwszego zespołu, nagrodę odebrał Andrzej Myśliwiec. To zawodnik, który rozegrał największą liczbę spotkań, 392 w barwach GKS-u.

Wybrany został przez kibiców a głosowało na niego 552 fanów. Wyprzedził drugiego w plebiscycie zmarłego kilka miesięcy temu, byłego kapitana zespołu z Jastrzębia, Tomasza Ciemięgę:

Andrzej Myśliwiec: Cieszę się, że na mnie to trafiło pewnie w dużej mierze przez to, że tyle meczów tutaj rozegrałem, najwięcej po prostu na chwilę obecną i to taki haczyk pewnie tego plebiscytu.

Radio 90: Zadedykował Pan tę nagrodę nieżyjącemu już swojemu koledze.

Andrzej Myśliwiec: No tak, zgadza się, tak się to ułożyło akurat, że w styczniu Tomek się pożegnał i myślę, że patrzy się cały czas u góry. Tak się to ułożyło w tym plebiscycie, że praktycznie do końca z nim walczyłem o zwycięstwo, dlatego taka dedykacja moja dla niego.

Jak Andrzej Myśliwiec wspomina lata spędzone w klubie z Jastrzębia?

Andrzej Myśliwiec: To naprawdę były bardzo różne czasy. Powiem szczerze, zaczynając w wieku 18 lat, moje granie w seniorskiej piłce to była walka z przeciwnościami organizacyjnymi, bo niestety ten nasz klub nie ma szczęścia do tego, żeby była jakaś większa stabilizacja i żeby to się rozwijało.

Radio 90: Najbardziej pamiętny moment w karierze?

Andrzej Myśliwiec: To był mecz, oni się nazywali Ceramet Komorowice. Graliśmy bodajże od 30. minuty w dziesięciu, strzelili pierwszą bramkę na 1:0 z rzutu wolnego, a później nas niemiłosiernie gnietli do 89. minuty. Wtedy zabrałem piłkę praktycznie przy naszym polu karnym, przebiegłem całe boisko i strzeliłem bramkę na 2:0

W barwach GKS-u Jastrzębie Andrzej Myśliwiec strzelił łącznie 50 bramek. W swojej karierze grał także krótko w Ruchu Radzionków gdzie wystąpił w kilku meczach ekstraklasy. Po zakończeniu kariery zawodniczej został trenerem. Trzykrotnie prowadził pierwszy zespół, między innymi awansował z drużyną do IV ligi. Obecnie jest trenerem w Akademii GKS Jastrzębie.