Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Andrzejki w rytmie hip-hopu. Grubson w Pszowie

Facebook Twitter

W sobotę (29.11.) w Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie odbędzie się koncert GRUBSONA. Pochodzący z Rybnika artysta miał wystąpić na początku roku, wtedy jednak koncert odwołano. Tym razem - z pewnością tak się nie stanie. Jako support zagra grupa POMAU. Początek w sobotę (29.11.) o 18.00.

Kontakt Grubsona z kulturą Hip-Hop & Rap to zasługa starszego brata artysty, który promował ją w Rybniku prowadząc pierwsze imprezy tzw. „Rapoteki” z kaset magnetofonowych. Grubson zaczął działać w tym kierunku na przełomie 1997/1998 roku kiedy to powstała grupa „Po-3na Różnica” (Twórca, Max, Rav). Dwa lata później do ekipy dochodzi Jaco, dlatego też skład zmienia swoją nazwę na „Czwarta Zmiana”.

GrubSon ft. Krzysztof Zalewski – Złota kula (official video) prod. Amateus

GrubSon – Na szczycie (official video)

Po pierwszym nielegalu TWÓRCA SKŁAD – „Przez cały czas” w 2001 r. zespól rozpada się. Grubson jednak nie rezygnuje i szuka kompanów robiąc w tym samym czasie nowe produkcje. Rok później powstaje nowy skład „Wolność Słowa” (GrubSon, GRF, Zorza, Aro). W 2002 roku powstaje pierwsze demo W.S.quad – „Wolność Słowa” (GrubSon, GRF & Zorza).

Na przełomie 2003/2004 r. Grubson wypuszcza swój solowy nielegal – GrubSon – „N.O.C. (Nowiny-Osiedle-Chabrowa), a wraz z nim jeden klip promujący płytę. Na albumie zamieszczone były kawałki w klimatach Hip-Hop, Ruffneck oraz Dancehall (bitami zajął się GrubSon). W tym samym czasie współpracuje on z MC ZyebOneKilla tworząc „2G” (Dwóch Grubasów). Po wygranym konkursie na najlepszy numer do bitu gliwickiego producenta Dino (D.N.O.) szybko dochodzi do współpracy.

W 2005 r. Grubson pracuje nad drugim solowym albumem. Poznaje Metrowego, który również dołącza do W.M.S.S. tworząc koncertowy duet GrubSon&Metrowy. Poza swoją płytą, produkuje on bity dla różnych ekip z Polski.

Kawałki pt. „Bilet” oraz „Witamy Na Śląsku” umieszczone na forum reggae w 2006 r. sprawiły, ze Grubson zaczął współpracować z łódzkim producentem MMF (DreadSquad).

Grubson nie tracąc czasu skupia się na swoim dwupłytowym albumie oraz produkuje mixtape’y, instrumentale oraz nielegale nagrane u siebie w domu pod nazwą „Unleashed&Remixed”. Mając sporo materiału poznaje DJ FEEL-X’a i przechodzi do jego wytwórni „Siła-Z-Pokoju”. Podobne szalone charaktery wspomnianych dwóch typów zwiastują dobrą współpracę.

W 2007 roku po wygranym konkursie na trzecią producencką płytę Magiery i L.A., Grubson nagrywa kawałek na płytę KODEX III , który staje się singlem promującym album wspomnianych już producentów.

Obecnie Grubson współpracuje z wieloma artystami takimi jak: Załoga MaxFloRec., Skorup, Majkel, East West Rockers Sound System, LSM Sound System, RainbowHiFi Sound System, Antikings Sound System, JuniorStress, Bas Tajpan, Miód & Frenchman, NaturalDreadKillaz, DJ FEEL-X, DJ Twister, DJ Bart, DJ Ramone, Grafomanii, ZeroRHPlus, Dreadsquad, DonGuralesko.

/źródło: grubson.com.pl/

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj