Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ani garnków, ani pieniędzy. Oszust okradł jastrzębianina

Facebook Twitter

O tym, jak niewiele trzeba, aby stać się ofiarą przestępstwa przekonał się 64-letni jastrzębianin. Mężczyzna, będąc przekonanym, że udało mu się kupić komplet garnków po okazyjnej cenie, postanowił nabyć u tego samego sprzedawcy jeszcze jeden zestaw. Wykorzystując moment nieuwagi, handlarz zniknął wraz z garnkami oraz gotówką.

Podczas zakupów 64-latek spotkał mężczyznę narodowości romskiej, który zaoferował mu sprzedaż kompletu firmowych garnków po promocyjnej cenie. Kiedy doszło do transakcji, handlarz zaproponował, że sprzeda mu jeszcze jeden zestaw. Po długich namowach, mężczyzna przystał na propozycję 23-latka i razem z nim pojechał do bankomatu, gdzie wypłacił pieniądze.

Kiedy obaj wrócili pod blok klienta, 23-latek wykorzystał moment, w którym mężczyzna wyszedł z samochodu, żeby otworzyć drzwi wejściowe do klatki schodowej i odjechał wraz z towarem, gotówką oraz telefonem, który ten pozostawił w aucie. Ustalenie tożsamości sprawcy kradzieży nie trwało długo.

Jeszcze tego samego dnia, dzięki współpracy z bytomskimi stróżami prawa, 23-latek został zatrzymany i trafił do jastrzębskiej jednostki. Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Mieszkańcowi Bytomia grozi kara 5 lat więzienia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2024