Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Ani jednej więcej”. Protest na rynku w Rybniku [FOTO]

Facebook Twitter

Około 300 osób zebrało się dziś (6.11.) na rybnickim rynku. To nie był duży protest, choć ci, którzy przyszli, by upamiętnić Izę z Pszczyny, nie mieli wątpliwości, że takie protesty przyniosą efekt.

O godzinie 17.00 rozpoczęło się spotkanie, na które zapraszano, by wykrzyczeć złość z powodu śmierci 30- latki z Pszczyny:

Lekarze czekali aż płód obumrze i nie pomogli Izie. Iza mogła żyć. Wystarczyło uwolnić ją od ciąży, która i tak już nie rokowała. Przy bezwodziu nie nastąpi cudowne ozdrowienie ciąży, płód nie ma szans na przeżycie, ale utrzymywanie go w jamie macicy to ryzykowanie życia osoby w ciąży. Zmarła 22 września z powodu sepsy. Iza była mamą, córką, żoną, siostrą, przyjaciółką. Była jedną z nas

– przypominały członkinie Strajku Kobiet. W czasie spotkania na rynku głos zabierały różne osoby, wyrażając swój sprzeciw wobec polityki rządu. Na plakatach widniało główne hasło „Ani jednej więcej”, je także najczęściej skandowano:

Dlaczego mieszkańcy regionu przyszli na protest?

Żeby pokazać, że nie ma zgody na to co dzieje się w naszym kraju.

Posłuchaj sondy Małgorzaty Kmieciak:

Osoby, które przyszły na protest zwracały uwagę na to, że nie było reprezentacji polityków opozycji. Na rybnickim rynku pojawił się jedynie poseł Maciej Kopiec.

Jestem zawiedziona, że jest tak mało ludzi… ale kropla drąży skałę.

Zobacz zdjęcia z protestu „Ani jednej więcej” w Rybniku:

Z rynku protestujący przeszli pod biuro posła PiS w Rybniku Bolesławia Piechy. Tam zostawiono znicze.

Protesty „Ani jednej więcej” odbyły się  w całej Polsce, by upamiętnić śmierć 30-letniej Izabeli z Pszczyny. Organizacje walczące o prawa kobiet wskazują, że doprowadziło do tego ubiegłoroczne zaostrzenie przepisów aborcyjnych.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2022