Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Ania Poloczek i Szymon Sadowski dwukrotnie najlepsi podczas VI edycji „Jak oni tańczą”

Facebook Twitter

To była wyjątkowa edycja koncertu "Jak oni tańczą". W minioną sobotę (21.09.) sześć par zaprezentowało się na scenie radlińskiego MOK-u. Przypomnijmy, że podczas koncertów "Jak oni tańczą" występują członkowie grupy DejaVu, którzy do udziału w zabawie zapraszają znane osoby z naszego regionu.

Efekt wspólnych treningów podziwiała licznie zgromadzona publiczność – tak liczna, że jednego dnia zorganizowano aż dwa koncerty. Dla uczestników był to jednak podwójny stres:

Na początku, przed wyjściem, to był bardzo duży stres. Jak była para poprzednia, to serce biło mi coraz mocniej, ale jak już się weszło na swój występ, to emocje opadły i zatańczyło się, co się miało zatańczyć. Nie miałam wcześniej żadnych doświadczeń z tańcem. Wybraliśmy utwór ze ścieżki dźwiękowej do filmu Shrek „I’m Believer”.

– mówi Dominika Mosler – wicemistrzyni Polski seniorek w szpadzie, wychowanka Towarzystwa Szermierzy „Górnik Radlin”. Chociaż dwa wydania koncertu VI edycji dawały szansę na zwycięstwo dwóm parom, to za każdym razem publiczność wybrała tych samych tancerzy: Anię Poloczek, której towarzyszył wokalista Szymon Sadowski.

Emocje są jak zawsze, zawsze przed każdym występem bardzo się stresujemy. Tańczę z wokalistą Szymonem Sadowskim, tańczymy freestyle, jive, cha chę, rumbę, czyli całą mieszankę latino, a do tego jeszcze wpleciony jest walc.

Radio 90: Sama wymyślałaś choreografię?

Nie, mój partner – z dużą wyobraźnią.

Przede wszystkim jednak, udział w „Jak oni tańczą” to dla uczestników dobra zabawa.

Moja partnerka jest doświadczoną partnerką, ja stawiałem przy niej pierwsze kroki w salsie. Ale postanowiliśmy sobie, że niezależnie, jak nam to wyjdzie, to damy z siebie wszystko. Ja czasem byłem niesfornym uczniem, ale taniec, tak jak muzyka łagodzi obyczaje i myślę, że zawsze udało nam się zażegnać ten kryzys.

– mówi Mirosław Riedel, dziennikarz. Poziom tańców oceniała jednak nie tylko publiczność. Tradycyjnie każdy występ komentowało profesjonalne jury.

Poziom był bardzo wysoki, uczestnicy bardzo zaangażowani, bardzo przyjazna atmosfera. Publiczność przyjęła ich bardzo pozytywnie, otrzymali burzę oklasków. (…)

– mówili Joanna Dziedzic z jury oraz publiczność. Przypomnijmy, że pieniądze zebrane podczas koncertów „Jak oni tańczą” zasilają konto Stowarzyszenia „Radlińska Przystań” wspierającego niepełnosprawne dzieci.

Podium koncertu o 16.00

  1. Szymon Sadowski i Anna Poloczek
  2. Ewa Świątkowska-Stec i Grzegorz Święty
  3. Dominika Mosler i Michał Oparowski

Podium koncertu o 19.00

  1. Szymon Sadowski i Anna Poloczek
  2. Katarzyna Sitek i Kamil Niemyjski
  3. Ewa Świątkowska-Stec i Grzegorz Święty

JAK oNi tańczą VI

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj