StartWiadomości

Ania Sojka pojedzie w ten weekend w III eliminacji Pucharu Polski w downhillu

Najbliższe zawody rozegrane zostaną w Czarnej Górze w Sudetach. To piękne okolice i świetna trasa. Długa, bardzo wymagająca i mająca w sobie wszystko co podnosi poziom adrenaliny zawodnikom zjazdowym, czyli kamienisty początek z olbrzymimi głazami, trochę band, szybki odcinek po korzeniach w lesie, hopki i piękna skoczna na ostatnia polanę.

W weekend w Czarnej Górze pojawią się zarówno polscy czołowi zawodnicy, jak i zagraniczni. Na liście są już zawodnicy z Czech i Litwy. Szykuje się więc świetna rowerowa przygoda. Ania Sojka będzie startować z pozycji liderki Pucharu Polski, ale przed nią duże wyzwanie. Konkurencja jest spora. Tym razem na starcie na pewno zamelduje się więcej dziewczyn. W tym sezonie rewelacyjna Sonia Skrzypnik.

Za zawodniczką z Wisły już kilka zjazdów w tym sezonie. Ania wygrała zjazd w Trójmieście. W Smolna Grill Contest miała utrudnione zadanie, ponieważ startowała na pożyczonym rowerze. Później przyszła pora na pierwszy start w jej kolejnej wymarzonej dyscyplinie, czyli Enduro.

Była to druga eliminacja Endurotrophy, rozegrana w Wiśle. Do przejechania było 65 k,m w tym 4 odcinki specjalne z mierzonym czasem. Na starcie stanęło około 90 zawodników. W czasie zawodów dwukrotnie podjeżdżano pod Salmopol.

Jeden z odcinków specjalnych prowadził z Trzech Kopców, drugi częściowo żółtym szlakiem z Salmopola. Dwa kolejne to już okolice Stożka. Ostatni odcinek prowadził z Kiczorów w kierunku Kubalonki.

Przed Anią kolejne zawody. Po weekendowym starcie w Sudetach:

  • 19-20.07: Góra Żar – Mistrzostwa Polski
  • 02-03.08: Koninki Puchar Polski, V eliminacja
  • 13-14.09 Wierchomla Puchar Polski, VI eliminacja

Ponadto:

  • 12 – 13.07: Beskidia Ustroń albo MP Polski w 4x
  • 23-24.08: Otwarte Mistrzostwa Małopolski DH Kasina Wielka Gravity Cup Kasina
  • 19-20.09: Joy Ride Open Zakopane; zawody rozgrywane po zmroku, na zakończenie sezonu

Zostaw komentarz