Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Anioły są wśród nas! Zobacz, jak zmieniły życie Eli i Marty!

Facebook Twitter

Nie za siedmioma górami i nie za siedmioma lasami, ale w Skrzyszowie, wydarzyła się historia jak z bajki. I nie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, ale dzięki wielkim sercom Pięknych Aniołów doszło do wspaniałej przemiany, wielkiej radości i spełnienia marzeń.

Krakowskie Stowarzyszenie wyremontowało zniszczony pokój dwóch dziewczynek – 12-letniej Eli i 9-letniej Marty. Poznajcie nasze bohaterki:

Stowarzyszenie Piękne Anioły w całej Polsce wyremontowało już 12 pokoi dziecięcych. Trzynasty był pokój Eli i Marty ze Skrzyszowa. Dziewczynki mają jeszcze sześcioro rodzeństwa. Ich mama, Mirka, przyznaje, że to cudowne, co ich spotkało i nie ukrywa wielkiej dumy ze swoich dzieci:

Pokój, w którym do tej pory mieszkały dziewczynki był w bardzo złym stanie, wymagał generalnego remontu. Ela i Marta nie widziały jak postępowały prace i do samego końca nie wiedziały, co zastaną w nowym pokoju. Dlatego, kiedy weszły do środka – zaniemówiły z wrażenia, a z ich oczu polały się łzy radości. Do akcji natychmiast wkroczyły Anioły, sprawczynie całego pozytywnego zamieszania:

Stowarzyszenie Piękne Anioły zajmuje się remontowaniem pokoi dziecięcych w domach najbardziej potrzebujących, często wielodzietnych rodzin, które same nie mogą sobie pozwolić na taką zmianę. Remont pokoju w Skrzyszowie trwał niecałe pięć dni, w prace mocno zaangażowana była cała rodzina, pomagali rodzice i bracia. Sukces akcji to w dużej mierze zasługa Moniki Sobik z Ośrodka Pomocy Społecznej w Godowie, która koordynuje wszystkie działania na miejscu, pozyskuje sponsorów i nadzoruje całą akcję (przypomnijmy, że w kwietniu Piękne Anioły wyremontowały pokój dziewczynek z Godowa). Jak przed remontem wyglądał pokój dziewczynek?

– dodaje Katarzyna Konewecka-Hołój ze Stowarzyszenia Piękne Anioły. Nowy pokój ma być początkiem pozytywnych zmian w życiu dzieci:

Stowarzyszenie Piękne Anioły działa już od roku. W tym czasie wyremontowało kilkanaście pokoi w całej Polsce. Aneta Nowińska przyznaje, że akcji jest coraz więcej:

Na miejscu była Monika Turoń.

Polub Piękne Anioły na Facebooku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 maja 2021