StartKultura Się dzieje

Anita Lipnicka i Anna Maria Jopek na 23. OFPA 2019

OFPA to festiwal umożliwiający sprawdzenie się w formule konkursowej tym, którzy „uprawiają” piosenkę literacką, autorską, kabaretową, poetycką czy aktorską. Piosenkę z misją estetyczną, czasami nawet społeczną. Piosenkę wysokiej jakości tekstu, melodii i scenicznych umiejętności prezentowania.

Eliminacje Konkursu Krajowego, do którego zgłosiło się ponad 120 uczestników odbędą się 21 i 22 lutego w Fundacji PGE Energia Ciepła, są otwarte dla publiczności, wstęp jest bezpłatny. Wokaliści z całego kraju wykonają utwory w języku polskim z udziałem akompaniatorów. Jury wyłoni 10 najlepszych, którzy zaprezentują się podczas sobotniego Finału Konkursu Krajowego, a 5 wyróżnionych wystąpi w niedzielnym Koncercie Laureatów.

W skład Jury wchodzą artyści i znawcy piosenki artystycznej: Ewa Kornecka, Jacek Glenc, Konrad Imiela, Grzegorz Tomczak, Jarosław Wasik.

23 lutego o godzinie 17:00 w Fundacji PGE Energia Ciepła, podczas Finału Konkursu Krajowego z minirecitalem wystąpi laureatka Grand Prix 22. OFPA 2018 – Barbara Piotrowska. Zwieńczeniem wieczoru będzie wyjątkowy koncert ANITY LIPNICKIEJ w ramach trasy „Z BLISKA” akustycznie.

Niedziela 24 lutego o godzinie 17:00 w Teatrze Ziemi Rybnickiej, to Koncert Laureatów 23. OFPA 2019 oraz Koncert Galowy w wykonaniu ANNY MARII JOPEK.

Zostaw komentarz