Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ankieter fałszywy i ankieter prawdziwy. Jak ich rozróżnić?

Facebook Twitter

W morzu informacji o fałszywych ankieterach i pracownikach ZUS-u czy urzędu pojawiła się wiadomość o osobach, które pukają do drzwi mieszkańców regionu po to, by rzeczywiście zebrać ich opinie. Rybnicki magistrat prowadzi badania, które mają pomóc w budowie drogi "Pszczyna-Racibórz".

Dotyczy to całego obszaru Subregionu Zachodniego:

– mówi Jacek Hawel, naczelnik wydziału dróg w rybnickim magistracie. Jak odróżnić prawdziwego ankietera od fałszywego? Każda z osób reprezentujących urząd ma specjalny identyfikator:

Dodatkowo ankieterzy mają przy sobie list polecający z Urzędu Miasta w Rybniku, w którym wyjaśniony szczegółowo został cel ankiety. Jakie pytania może nam zadać osoba prowadząca badanie?

Warto to zapamiętać, szczególnie po informacjach z Wodzisławia, gdzie pojawił się ostatnio fałszywy ankieter, pytający mieszkańców m.in. o numery telefonów, godziny pracy czy pory, w których wychodzą oni na zakupy. W przypadku ankiety dotyczącej transportu – takie informacje nie będą interesowały przeprowadzającego badanie. Dlaczego w rybnickim magistracie zdecydowano się na taką formę ankietowania?

Przepytana ma być grupa 10 tysięcy osób. Badania będą prowadzone przez około miesiąc, powinny zakończyć się w ostatnich dniach kwietnia.

Przydatne informacje i wzory legitymacji znajdziesz TUTAJ

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 marca 2021